SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Sularımız Yaz Aylarında Yetersiz

Sularımız Yaz Aylarında Yetersiz
Bu haber 28 Eylül 2016 - 1:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Altınordu ilçesinin Kızılhisar Mahallesinin sorunlarının başında yol ve su geliyor. Ancak mahalle muhtarı Necmettin Türkyılmaz, buna rağmen pek şikâyet etmiyor. “İnanıyorum ki, er ya da geç bu hizmetler gelecek” diyor. Kızılhisar’da 400 hanede binden fazla insan yaşıyor. Gençlerin çoğu çalışmak amacıyla gurbete gitmiş. Halen mahallede 4 cami var ama okul yok. Öğrenciler taşımalı sistemle eğitim görüyor. Dört ayrı servis, öğrencileri Altınordu merkeze götürüp getiriyor.

GRUP YOLU ASFALT OLMAYI BEKLİYOR

Kızılhisar Mahallesi Muhtarı Necmettin Türkyılmaz, bu dönem seçilmiş. tarım sigortasından emekli olmuş ve mahallesine hizmet etmek için yola çıkmış. Mahallede yol sorunu var ama bu yokluktan değil, varlıktanmış. Hele de Karaoluk-Yağızlı-Kızılhisar-Yaraşlı-Şenköy mahallelerini içine alan grup yolunun öncelikle asfaltlanması gerekiyormuş. Ayrıca mahallenin bağlantı yolları da hizmet bekliyormuş. Mahalleye şimdiye kadar bin 250 metrekare beton yol yapılmış, 200 metrekare daha yapılacakmış.

YAZ AYLARINDA SU YETERLİ OLMUYOR

Kızılhisar’ın içme suyunun 40 kilometre uzaktan Karaoluk’tan geldiğini söyleyen Muhtar Türkyılmaz, su hattının gelirken, başka yerlere de su naklettiğini anlatıyor. Bu yüzden, mahalleye ulaşan su yeterli olmuyormuş. Muhtar Türkyılmaz, yaz aylarında gurbetçilerin de gelmeleriyle ihtiyaç artıyor bu yüzden de suyun yeterli olmadığına dikkati çekiyor. Türkyılmaz  “OSKİ Genel Müdürlüğü yetkilileriyle konuştum. Daha bol ve yeterli su için yardımlarını istedim. Bana söz verdiler, sanıyorum gelecek yıl, su sorunumuz tamamen ortadan kalkacaktır” dedi.

“HİZMETTE ACELEYE GEREK DUYMUYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’dan yakın ilgi gördüğünü söyleyen Muhtar Türkyılmaz “Allah onlardan razı olsun. Onlar sayesinde mahallemiz hizmet görüyor” şeklinde konuştu. Türkyılmaz şöyle devam etti: “ Tabi ki daha birçok eksiğimiz var. İnanıyorum ki, o hizmetler de gelecek, ama şunu iyi bilmeliyiz, Ordu Büyükşehir Belediyesi tüm il geneline hizmet vermeye çalışıyor. Bu büyük alan içinde biz küçük bir noktayız. O nedenle hizmette acele etmiyoruz, başkanlarımıza güveniyor ve inanıyoruz.  Dün çok eksiğimiz vardı, bugün çoğu giderildi, yarın çok dahası yapılacaktır .”

AHMET GÜRPINAR – ÖZEL HABER-ORDU OLAY

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER