SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

ILICA KAYAKÖY AKÇAKESE GRUP YOLU KONFORLU BETONDAN SONRA SICAK ASFALTINA DA KAVUŞUYOR

ILICA KAYAKÖY AKÇAKESE GRUP YOLU KONFORLU BETONDAN SONRA SICAK ASFALTINA DA KAVUŞUYOR
Bu haber 13 Haziran 2021 - 15:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fatsa Belediyesi ile Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin koordineli çalışması sonucu yılladır tozdan çamurdan şikayetçi olan bir mahalleyi daha konforlu ulaşım ağına kavuşturuyor. Ilıca, Kayaköy ve Akçakese grup yolu 10 gün önce tamamlanan 3.5 kilometre beton yolun ardından 7 kilometrelik sıcak asfaltlı yoluna da kavuşuyor.

Kayaköy mahallesindeki sıcak asfalt çalışmalarını incelemeye giden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,  “Konforlu ulaşım ağını mahallemizin hizmetine sunmanın gururunu mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle bir hizmetin mahallemizde hizmete geçecek olmasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e mahalle sakinlerimiz adına teşekkürlerimizi iletiyorum.” dedi.

 “KONFORLU BİR ULAŞIM AĞINI HİZMETE SUNMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, grup yolunun başlangıcı olan Ilıca’nın daha önceden beldeden mahalleye dönüşen en büyük mahallelerden bir tanesi olduğunu belirterek, “Şuanda sıcak asfalt yapılan Kayaköy mahallemizin bir ucu Aslancami, diğer ucu Ilıca mahallemize dayanıyor. Bu yolda 10 buçuk kilometre grup yolu var, 3.5 kilometresi bu yolun beton yola uygun olduğu için beton yol yapıldı. Beton yol geçen hafta itibariyle tamamlandı. Bugün itibariyle toplamda 6.5 kilometre sıcak asfalt çalışmasına başlamış bulunuyoruz. Bir hafta içerisinde buradaki çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz. Mahalle sakinlerimizin uzun yıllar burada hayalleri olan bu konforlu ulaşım ağını mahallemizin hizmetine sunmanın gururunu mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle bir hizmetin mahallemizde hizmete geçecek olmasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e mahalle sakinlerimiz adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarım. Özellikle pandemi döneminde hızlı bir şekilde saha çalışmalarımız çok daha rahatladı. Yolda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza, başta Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanımız Abdulkadir Hatipoğlu olmak üzere Fatsa Şefimiz Mustafa Karakuş’a ve tüm emek veren çalışma arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

“BU HİZMETİ 50 YILDIR BEKLİYORDUK”

Kayaköy mahallesi Muhtarı Ergün Yücetepe ise son 50 yılın en güzel hizmetini almayı almaya başladıklarını söyleyerek, “Çok şükür Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler’e, Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’a Fen İşleri Dairesi Başkanımız Abdulkadir Hatipoğlu ve ekibine sonsuz teşekkür ederiz. Bu son 50 yıldan beri beklediğimiz bir hizmetti, bugüne nasipmiş. Vesile olanlardan Allah razı olsun. Bir taraftan sıcak asfalt, bir tarafta hazır beton vatandaş burada çifte bayram yapıyor. Hepsi bir arada olunca vatandaşların memnuniyeti sonsuz. Vatandaşımız adına bir kez daha teşekkür ederim.” dedi.

“HİZMET BEKLİYORDUK AMA GERÇEKTEN BU KADARINI DA BEKLEMİYORDUK”

Mahalle sakinlerinden Mehmet Baştaş, “Yıllardır hasretle özlemle beklediğimiz bir hizmetti. Her kim vesile olduysa kimlerin katkısı bulunduysa, herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. Gerçekten bu kadarını da beklemiyorduk. Bu hizmeti yıllardır bekliyorduk.  Artık aracımızla yolda giderken çok şey çok şey fark ediyor. Yakıtından sürüşüne çok güzel oluyor. Kar kış köyde ikamet edemiyorduk artık bundan sonra köyümüze de gönül rahatlığıyla gidip geleceğiz.  Bizim yöre halkının hepsinin mutlaka Fatsa merkezde bir evi var. Yaşlı kesim bu yolla birlikte büyük ihtimal artık daha Fatsa’ya gitmeyecek. İhtiyaç duyduğu anda araba çağırsa 15 dakikada 20 dakikada hastaneye veya istediği bir rahatlıkla ulaşma şansı olacak dolayısıyla çok iyi bir hizmet oldu emeği geçenlere tekrar tekrar teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

kayseri mutlu son

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER