SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

GAMER’DE Seçim Güvenliği İzlenmesi Toplantısı Gerçekleştirildi

GAMER’DE Seçim Güvenliği İzlenmesi Toplantısı Gerçekleştirildi
Bu haber 29 Mayıs 2018 - 6:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ordu Valiliği bünyesinde faaliyette bulunan İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi(GAMER)’nde, “Seçim Güvenliğinin İzlenmesi” konulu İzleme ve Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapılan “Seçim Güvenliğinin İzlenmesi” konulu İzleme ve Koordinasyon Toplantısına, Vali Yardımcıları Adem Öztürk, Ahmet Arık, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Hulusi Yılmaz, İl Müftüsü Mürsel Öztürk, İl Sağlık Müdürü Ergün Yanmaz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Ercan Okur, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Cevat Şahin ve diğer kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 27. Dönem Milletvekilliği seçiminin 24 Haziran 2018 pazar günü yapılmasına dair TBMM kararının ardından, seçim takvimi işlemeye başlamıştı. Bu süreçte, Valiliklerin, Seçim Kurullarının yetki ve sorumlulukları da belirlenmiş durumdadır. Bizim görevimiz, seçimin huzur ve güven ortamı içinde gerçekleşmesini, vatandaşlarımızın özgür ve hür iradesinin sandığa en iyi şekilde yansımasını ve demokratik olgunluk içerisinde bir seçimin gerçekleşmesini sağlamaktır” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Aziz Türk milletinin özellikle seçimlerin sıhhati, vatandaşlarımızın özgür ve hür iradesinin sandığa yansıması konusundaki gelişmiş anlayışı, bu konudaki olgunluğu ve tecrübesi, uluslararası alanda da takdir toplamaktadır” diyen Vali Yavuz, ”Bu seçimde inanıyoruz ki, vatandaşlarımız, siyasi partilerimiz, adaylarımız büyük bir demokratik olgunlukla hareket edecek, seçimin sıhhati ve güvenirliğine leke düşürecek en ufak davranışın olmayacaktır. Valilik olarak bizim görevimiz de, güvenlik birimleri ile beraber bu ortamın en iyi şekilde sağlanmasıdır. Propaganda konusunda olabildiğince geniş, bütün siyasi partilerin ve adayların kendilerini topluma ifade edebilecekleri bir ortamı sağlamak, yine bizim en önemli vazifelerimizden bir tanesidir. Bu konuda bütün kaymakamlarımız tarafımdan talimatlandırılmıştır” şeklinde konuştu.

Ramazan ayı dolayısıyla siyasi partilerin siyasi faaliyetlerini yoğunlukla akşam saatlerine kaydırabileceğine vurgu yapan Vali Yavuz, emniyet ve jandarma birimlerini adayların ve siyasi partilerin propagandalarını güvenli bir ortamda sağlamaları için iftar programları dahil olmak üzere faaliyetlerini yakinen takip ettiğini ve güvenliklerini en iyi şekilde aldığını ifade ederek, emniyet ve jandarma birimlerine gayretli çalışmaları vesilesiyle teşekkür etti.

Vali Seddar Yavuz, ”GAMER’in en önemli özelliklerinden bir tanesi seçim öncesi sırası ve sonrası meydana gelen tüm olayları en kısa ve süratli bir şekilde İçişleri Bakanlığımıza bildirmesi gerekiyor. GAMER’de görevlendirilen kurum ve kuruluş temsilcisi arkadaşlarımızın bu işi proaktif ekip çalışmasına uygun kişilerden tespit edilmesini sizlerden istedik” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “GAMER’de bilgi birikimi ve tecrübe oluştuğu için görevli personellerde sık sık değişiklikler yapılmaması gerekiyor. Çok sık personel değiştirilmesi durumunda buraya gönderilen personelin niteliğindeki düşme, Bakanlık nezdindeki performansımızı da olumsuz etkileyecektir. Buraya gönderilen personel aynı zamanda kendi kurumuyla da en iyi şekilde irtibatı sağlayıp, süratli bir şekilde meydana gelen olaylarla ilgili Bakanlığın bilgilendirilmesini sağlamaktır. Bütün kurum ve kuruluş temsilcisi arkadaşlarımızın bu konuyu bir kez daha gözden geçirmesini varsa bir eksiklik, kusur, aksaklık bunları telafi etmelerini hepinizden rica ediyorum. Şu ana kadarda olumsuz bir gelişme olmadı, hizmetlerimizi yürütüyoruz.”

Risk analizi yapıldığında Ordu’da geçmiş dönemde bir seçim suçu oluşmadığının altını çizen Vali Yavuz, ”Bu seçim sürecini de en güzel şekilde yöneteceğimizi, sorunsuz bir şekilde tamamlayacağımızı ümit ediyorum. Şu ana kadar yapmış olduğunuz hizmetler vesilesiyle bütün kurum ve kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek, sözlerini tamamladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA