SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

ESKİ MESUDİYE YOLU ASFALTLA BULUŞTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi yılların kangren olmuş sorunlarından birine daha neşter vurdu.

ESKİ MESUDİYE YOLU ASFALTLA BULUŞTU
Bu haber 07 Aralık 2020 - 20:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ESKİ MESUDİYE YOLU ASFALTLA BULUŞTU

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi yılların kangren olmuş sorunlarından birine daha neşter vurdu. Karadeniz Akdeniz Yolu’nun ilk etabının faaliyete girmesiyle birlikte, yıllardır atıl halde bulunan ve eski Mesudiye Yolu olarak kullanılan güzergah asfalta kavuştu.

 

Ordu’nun mahalle ve grup yollarında başlatılan asfalt seferberliği kentin kaderini değiştirdi. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in liderliğinde mahalle ve grup yollarında devam eden asfalt ve beton yol çalışmalarıyla, yılların sorunları bir bir çözüme kavuşturuldu. Tamamlanan güzergahlar sonrası vatandaşlar, standardı yüksek konforlu yollarla buluştu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, belirlenen program çerçevesinde, 19 ilçenin tamamında çalışma sürdürdüklerini belirtti ve ekledi; “Vatandaşlarımıza en iyiyi sunma gayretimiz artarak devam ediyor. En ücra noktaya ulaşana kadar çalışmalarımız devam edecek.”

 

KUYLU MAHALLE YOLU ARTIK DAHA KONFORLU

 

Çalışmalar kapsamında, Altınordu ilçesine bağlı Kuylu Mahalle yolunun da asfaltla buluştuğunu belirten Başkan Güler, “Kuylu Mahallemizden geçen yol, eskiden Ordu-Mesudiye Yolu olarak kullanılırdı. Dereyolu adıyla bilinen Karadeniz Akdeniz Yolu’nun ilk etabının faaliyete girmesiyle birlikte burası atıl bir hale düştü. Karaağaç ve Gümüşköy mahallelerimize de hizmet veren bu yolu iyileştirmek için Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız tarafından çalışma başlatıldı. Ekiplerimizin yoğun gayreti ile 3 kilometrelik kısmı emülsiyon asfaltla buluşturduk. Bölge halkımızı da standardı yüksek bir yola kavuşturduk” dedi.

 

Kar yağışları öncesi, yol bakım, onarım ve asfalt faaliyetlerine hız verdiklerini ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, mevsim şartları elverdiği sürece çalışmaların artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER