SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Vali Yavuz, “Tefekkür Saati” Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu

Vali Yavuz, “Tefekkür Saati” Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu
Bu haber 29 Eylül 2018 - 19:19 'de eklendi ve 68 views kez görüntülendi.

Vali Seddar Yavuz, ilimizde uydudan yayın yapan TV52’de her hafta canlı olarak ekranlara gelen “Tefekkür Saati“ programının konuğu oldu.
Sezgin Yaşar’ın hazırlayıp sunduğu ve canlı olarak ekranlara gelen “Tefekkür Saati“ programın da Vali Seddar Yavuz, tüm sorulara içtenlikle yanıt verdi.
“1,5 Yıl İçinde Ordu’da Tamamıyla Tekli Eğitime Geçeceğiz”
İlk olarak eğitimle ilgili görüşlerini açıklayan Vali Seddar Yavuz, ”Uluslararası rekabette milletlerin yerini belirleyen en önemli stratejik alan, eğitimdir. Sadece akademik başarı değil, aynı zamanda iyi insan, iyi vatandaş, ahlaklı bireyler, milli ve manevi değerleriyle bezenmiş bir gençlik, geleceğimizin teminatıdır. Biz çocuklarımızı sadece 81 milyon için değil, dünya için yetiştirmeliyiz. Bu bağlamda Ordu’ya geldiğimiz günden itibaren başta fiziki altyapı olmak üzere eğitimin eksikliklerinin tamamlanması noktasında çok ciddi girişimlerimiz, gayretlerimiz oldu ve netice aldık. Bunun dışında eğitimin kalitesine yönelik olmak üzere geniş katılımlı toplantılar yapıyoruz ve eğitimin sorunlarına da el atıyoruz. 574 okulda, yaklaşık 128 Bin 444 öğrencimiz, 9 Bin 132 öğretmen ve yöneticimizle birlikte eğitim öğretimi başlatmış bulunuyoruz. Derslik sayımız son 16 yılda %100 artmış durumda. 1,5 yıl gibi kısa süre içerisinde tekli eğitimi tamamıyla Ordu’da gerçekleştirmiş olacağız” dedi.
Yeni eğitim- öğretimin başında önce ilçe kaymakamlarıyla, ilçe milli eğitim müdürleri, okul yöneticileri ve okul aile birliği başkanlarıyla bir toplantı yapıldığını söyleyen Vali Yavuz, bu toplantıların amacının paydaşları bir araya getirmek, sorunları tespit etmek ve çözüm üretmek olduğunun altını çizerek, özellikle okullarda ekonomik yoksunluk içinde bulunan çocuklara ulaşılması ve ihtiyaçlarının karşılanması noktasında gerekli talimatları verdiğini hatırlattı.
“Güvenli Okul Güvenli Eğitim Konusuna Çok Önem Veriyoruz”
Okul güvenliği konusuna da değinen Vali Yavuz, “389 okulumuzda kamera sistemlerimiz aktif haldedir. 151 okulumuzda ise özel güvenlik personeli bulunmaktadır. Ayrıca okul müdürlerimiz ve güvenlik birimlerimiz arasında whatsapp hattı kurulmak suretiyle anlık bilgi paylaşımı da sağlanmaktadır. 86 okulda dijital cihazlar ile internetin güvenli kullanımı konusunda çeşitli konferanslar düzenlendi. Okul çevresinde, okulla ilişiği bulunmayan kişilerin dolaşmalarına yönelik olarak geçen yıl içerisinde 20 şahsa Kabahatler Kanuna göre para cezası uygulanmıştır. Okul çevresinde bulunan işyerlerimizin denetimi fevkalade önemli. Bunlara ilişkin de 4 işletmeye para cezası uygulanmıştır. Okul servisleri sürekli denetim ve gözetim altında tutulmakta onlara ilişkin de yoğun bir denetim faaliyeti yapılmaktadır. 2017-2018 yılı içerisinde 4.782 umuma açık yer denetlenmiş, buralarda tespit edilen birtakım usulsüzlüklere karşı idari yaptırım uygulanmıştır. Çocuklarımızın özellikle uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda önemli tedbirler alınmış, okullarımızla ilgili olarak öncelik sırasına göre her bir okulumuza polis görevlendirmek suretiyle irtibatlandırılmıştır” diye konuştu.
“ÖNEM Projesi Kapsamında 13.848 Çocuğumuza Ulaştık”
Eğitimle ilgili konuda, ÖNEM Projesine de değinen Vali Yavuz, “ÖNEM projemiz kapsamında, parçalanmış aile çocuklarımız, anne-baba ayrılmış, ruhsal sıkıntı yaşamış, sosyo-ekonomik yoksunluk içinde bulunan, anne veya babadan bir tanesi cezaevinde olan, şiddete meyilli olan birçok risk gruplarını alt alta koyduk ve 13 Bin 848 çocuğuna ulaştık. Bu projede 1.023 tane hamimiz bulunurken, 1.180 öğrencimiz bizatihi evlerinde ziyaret edildi. 2.474 öğrencimiz ilk defa sinemaya götürüldü. 1.307 öğrencimiz hem tiyatro, hem bizatihi sahnede şiir okumak, rol almak suretiyle bizatihi sosyalleşmelerine katkı sunuldu. 1.634 çocuğumuz özellikle keşif, atıcılık becerilerini geliştirmek üzere bir takım etkinliklere dâhil edildi. 289 ÖNEM çocuğumuza bağımlılıkla mücadele finansal okuryazarlık liderlik eğitimleri verdik. 1.006 önem çocuğumuza da bir üst eğitim kurumuna ve hayata hazırlanması için çeşitli etkinlikler içerisinde yer verdik. 1.168 çocuğumuzu da sportif aktiviteler dahil olmak üzere birçok etkinlik düzenledik” şeklinde konuştu.
“Ordu’nun Vizyon Belgesini Oluşturmak İçin Kalkınma Çalıştayı Düzenledik”
Vali Seddar Yavuz, “Şehirlerin en önemli sorunlardan bir tanesi vizyondur. Biz nasıl bir Ordu hayal ediyoruz? Şimdi benim Ordu hayalim var, bir İşadamının, siyasetçimizin, esnafımızın bir Ordu hayali var. Bu hayallerin bir araya getirilip, bir sistematik hale getirmesi, tartışılması lazım. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Bütün sektör temsilcilerini toplarsınız, çalışma grupları oluşturur, bir inovasyon çalışması yapar, herkesin fikirlerini harmanlarsınız daha sonra bundan da bir vizyon belgesi oluşturursunuz. Benim önceliğim farklı, sizinki farklı, diğer birinin önceliği farklı olmamalı. Bu düşünceyle bir Kalkınma Çalıştayı düzenledik. Turizm’de nasıl bir vizyon çiziyorsunuz? Turizmde ne yapmamız lazım? Sanayide ne yapmamız lazım? Bütün bu sorulara cevap bulmak için yaklaşık 16 farklı sektör belirledik. Belirlenen 16 farklı sektörde atölye çalışmaları yapıldı. Önemli başlıklar burada tartışıldı. Bizim bu konuda dört tane sektörü çok önemsediğimizi kamuoyu biliyor. Bunlardan bir tanesi vazgeçemediğimiz, vazgeçmemiz mümkün olmayan tarım sektörü. Bu sektörü daha fazla ilerletmemiz lazım. Bu konu çok ciddi şekilde tartışıldı. Diğer taraftan Karadeniz bölgesi ve Ordu son dönemde turizmde çok ciddi bir hamle yaptı. Turizm başlığını detaylı bir şekilde tartışalım. Bunun dışında Karadeniz en çok göç veren bölgelerden bir tanesi. Bu göçü önleyebilmenin en önemli yollarından bir tanesi istihdam. Dolayısıyla turizmin yanında ek istihdam sağlayacak sanayiyi tartışalım. Bütün bunları destekleyecek, bilgi üretecek, üretilen bilgiyi de bu alanlarda kullanabileceğimiz bir diğer sektör de güçlü üniversite. Yani bilim şehri Ordu, oldu. Bizim ısrarla üzerinde durduğumuz 4 başlığa ilave olarak da diğer 16 sektörden neler yapılabileceğini bir vizyon belgesi ortaya koyalım istedik. Bu vizyon belgesinde, Valiliğimizin önündeki vizyon belgesiyle Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki vizyon belgesi, milletvekillerimizin vizyon belgesi, hepsi ortak bir alanda bulunsun, yapılan çalışmalar tartışılsın ve şehrin bir yol haritası belirlensin istedik. Benim fikirlerimden çok, şehrin fikirlerinin, uzmanların fikirlerinin harmanlanması anlamına gelen bir çalışmaydı. 1. Ordu Kalkınma Çalıştayı bir vizyon belgesi ortaya koyup, bunları da kitapçık haline getireceğiz. Amacımız, bu şehirde ortak bir vizyon belirlemek ve bu alanda ilerlemek. Sistematik çalışılmadığı takdirde de diğer şehirlerle rekabet edebilmek noktasında ciddi zorluklarımız da söz konusu olabiliyor. Bu zorluklarımızı bu yolla aşmak istedik” şeklinde konuştu.
“Ağustos Ayında Yaşanan Sel Afetini, Aldığımız Tedbirler Sayesinde Ucuz Atlattık”
Programda, Ağustos ayında yaşanan sel felaketi ile ilgili olarak da bazı rakamlar veren Vali Yavuz, “Metrekareye Çaybaşı ilçemizde 270 kg, İkizce ilçemizde 167 kg, Perşembe ilçemizde 157 kg, Ünye ilçemizde 77 kg, diğerleri de biraz daha az olmak üzere yağış gerçekleşti. Daha önemlisi Ünye’nin Cevizdere Irmağı üzerinde, taşkın debisi 763 metreküp/saniye olarak hesaplanmıştır ki, bu 215 yıllık frekans debisine eşittir. Dolayısıyla böyle bir felaketin karşısında durabilmek fevkalade zordur. Çaybaşı ilçesine yağan yağmurun 95 kilogramı 1,5 saatte yağdı. Önemli olan yağışın zamanla olan ilişkisidir. Eğer bu yağış 4 günde yağarsa sorun olmayabilirdi. Ama 1,5 saatte 95 kilogram yağış olduğunda bunun yıkıcılığı daha fazla oluyor. Burada önemli hasarlar meydana geldi. Sel afetinin yaşandığı gün, bütün ekibimizle beraber 1.325 vatandaşımızı sel bölgesinden, afet bölgesinden kurtardık. Oluşan göçük nedeniyle toprak altında kalan 7 vatandaşımızı çok şükür sağ olarak kurtardık. Başta Cevizdere Köprüsü olmak üzere 9 tane köprümüz yıkıldı. Şu anda Cevizdere Köprüsünün inşaatına başlandı. Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, kendisine minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Ordu’ya geldiğinde yıkılan köprülerin Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması konusunda talimat verdi. Cevizdere Köprüsünün haricindeki diğer köprülerle ilgili olarak, keşif ve proje çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir ve 5 ilçe belediyemizin yaklaşık 140 milyon civarında bir altyapı hasarı meydana geldi. 11 bin ton civarında fındık maalesef zayi oldu. Sanayi tesislerinde zararlar meydana geldi. Fatsa, Ünye, Perşembe, Çaybaşı, İkizce ilçelerimizde toplam 79 ev, 51 işyeri ve 11 araç zarar gördü. Hasar Tespit Komisyonumuz ve Jeolojik Etüt Komisyonumuz Ünye, Çaybaşı, İkizce, Fatsa ve Perşembe ilçelerimizde 38 konut ile 12 ahırın tamamen nakline, 4 konutun geçici nakline, 32 konut ve 1 işyerinin ıslahına karar verdi. Çaybaşı ilçemizin Taşkesiği mahallesinde boşaltma tedbiri uygulamak zorunda kaldık. Çünkü, çok önemli heyelan tehlikesiyle, tehdidiyle karşı karşıya kaldık. Afetzedelerimizin yaşadığı bu sorunları aşmak üzere, AFAD tarafından Valiliğimiz emrine ödenekler gönderildi. Bunları vatandaşlarımıza ödedik, özellikle ev eşyası ıslanan, evini sel basan vatandaşlarımıza ödemede bulunduk. Evleri tahliye edilenlere kira yardımı yaptık. Ayrıca vergilerinin ertelenmesine yönelik olarak sigorta borçları dâhil olmak üzere buna ilişkin de bütün tedbirlerimiz Devletimiz tarafından alındı. Ayrıca, Büyükşehir ve İlçe Belediyelerine yeterli kaynak aktarılması noktasındaki çalışmalar devam ediyor. Medreseönü Balıkçı Barınağı rusubatla dolmuştu. Tersane Genel Müdürlüğü ile yoğun görüşmemiz sonucu buraya bir gemi getirme suretiyle buradaki balıkçılarımızın mağduriyetini büyük ölçüde giderdik. Olabildiğince vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalıştık” dedi.
“Bağımlılık ve Uyuşturucu İle Mücadeleye Çok Önem Veriyoruz”
Uyuşturucu ile mücadele konusuna da değinen Vali Yavuz, “Bağımlılık ve uyuşturucu ile mücadelede sıfır toleransla çalışıyoruz, çalışmalıyız. Neden? Çünkü, uyuşturucunun terörden farkı yok. Uyuşturucudan elde edilen gelir, PKK’nın cebine giriyor, terör örgütlerinin cebine gidiyor. Gençliğimizi, geleceğimizi çalıyorlar. Çocuklarımıza el uzatan bu hainlerin ellerinin kırılması elbette doğrudur. Valilerin hukuksal en önemli görevlerinden bir tanesi güvenliği sağlamaktır. Güvenliği bozan en önemli şey nedir? Uyuşturucu. Dolayısıyla bu konuya çok önem verdik. Ordu’da göreve başladığım 5 Temmuz 2017 tarihi ile 11 Eylül 2018 tarihleri arasında, 654 uyuşturucu operasyonu gerçekleştirmiştir. Bu operasyonlarda; 2.209 sentetik hap, 135 kilogram esrar, 29.458 kök hintkeneviri, 1.373 gram bonzai, 35 gram metafetamin, 14 gram scant, 1.166 sentetik uyuşturucu hap ele geçirilmiştir. Bu operasyonlarda 884 kişi yakalanmış ve bunların 104’ü şu anda cezaevindedir. Buradan vatandaşlarımıza bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Bununla ilgili yeni bir tanıtım da yapacağız. ‘Uyuma’ şeklinde bir yazılım bu. Vatandaşlarımız, güvenlik birimlerimiz bunu yüklediğinde, bastığında konum dâhil yerini gösterebilecek, daha etkin bir mücadele gerçekleştireceğiz. Bu şehirde en önemli görev olarak, geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizi korumak olarak görüyoruz. O yüzden ÖNEM Projesi de, okul etrafında aldığımız tedbirler de uyuşturucuyla mücadelede kapsamındadır. Gençlerimizi her türlü dış etkiden uzak ve onların tehdit ve tehlikelerden arındıracak, koruyacak tedbirleri bu şehrin Valisi olarak, yapmak zorundayız. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, ihbar etmekte herhangi bir tereddüt göstermesinler, kimlikleri deşifre edilmesi mümkün değildir” diye konuştu.
“Önümüzdeki Süreçte Turizmde Çok Daha İyi Bir Noktaya Geleceğiz”
Vali Seddar Yavuz, programda turizmle ilgili yöneltilen bir soruya ise şu yanıtı verdi:
“Ordu büyüleyici, muhteşem bir güzelliğe sahip. Bakir bir alan, henüz daha yapılaşmamış, el değmemiş güzellikler bulunuyor. Biz dedik ki, bir şehrin kalkınmasını sadece turizm ile yapamayız. Diğer sektörleri de ihmal etmeyelim. Yoksa, ‘turizm önceliğimiz değildir’ demedik. Sayın Prof.Dr.Numan Kurtulmuş Kültür ve Turizm Bakanı iken yaptığımız görüşmelerde, Ordu’da turizm altyapısının düzgün hale getirilmesi, bununla ilgili olarak özellikle yol yapılması gerektiğini dile getirdik. Kendisinden çok ciddi destekler aldık. Altınordu, Ünye ve diğer ilçelerimizde önemli çalışmalar gerçekleştirdik ve bunlar şu anda meyvelerini veriyor. Altyapıya ilişkin çalışma devam ediyor. Ulugöl ile ilgili önemli çalışmalarımız var. Perşembe Yaylası ile ilgili imar planı şu anda bitmek üzere. Geçen yılın ilk 9 ayına göre yabancı turist sayısında %50 artış sağladık. 2017 yılının ilk 9 ayında 63 bin 457 yabancı turist Ordu’ya gelmişken, bu sayı 2018 yılının ilk 9 ayında 95 bin 416 olmuştur. Verdiğiniz rakamlar konaklamalardır. Günübirlik gelip gidenleri bu sayıya dâhil etmedik. O yüzden bu artışlar net artışlardır. 2017 yılında, 705 bin turist Ordu’ya gelmişken, şu anda 751 bin 312 yerli ve yabancı turist Ordu’da konaklamış durumdadır. Yılsonuna kadar belirlemiş olduğumuz hedefe çok yakın bir performansı gerçekleştirmiş olacağız. Ordu’da MENA Zirvesi gerçekleştirdik. Arap dünyasının en önemli işadamlarını ilimizde ağırladık ve onlarla iş birliklerini konuştuk, şehrimizi tanıttık. Şu anda da özellikle direk uçuşların Ordu’ya sağlanması noktasında stratejik bir hedefimiz var. Ortadoğu’ya direk uçuşların sağlanması konusunda herkesten destek bekliyoruz. Eğer biz direk uçuşları da buraya çekebilirsek, en az günde 4 ya da 5 ülkeden her gün uçuş sağlayabildiğimizde, bu rakamlar katlanarak artacaktır. Önümüzdeki süreçte altyapımızı güçlendirmeliyiz. Yol konusuyla ilgili olarak çalışmaları sürdürüyoruz. Karadeniz-Akdeniz yolu bittiğinde, ciddi bir avantaj elde edeceğiz. O yüzden turizmi önemsiyoruz, herkes önemsesin. Bununla ilgili önümüzdeki süreçte özellikle dil konusunda esnafımızın geliştirilmesi lazım. Bununla ilgili valilik olarak üniversiteyle de işbirliği yaparak, turizm sektöründe çalışabilecek personeli süratle yetiştirmemiz gerekiyor. Sektör temsillerini bu konuda bizimle işbirliği yapmaya, daha fazla gayret sarf etmeye davet ediyorum. O yüzden de önümüzdeki süreçte turizmde çok daha iyi bir noktaya geleceğiz, hiç kimsenin endişesi olmasın, biz inanıyoruz buna vatandaşlarımızın da inandığını görüyorum.“
“Kurulacak 3 Yeni OSB Ordu’yu Büyütür”
Sanayi konusunda ise 3 OSB’nin yer seçiminin yapıldığını, kamulaştırma işlemlerinin de devam ettiğini söyleyen Vali Seddar Yavuz, “Bizim, 3 yeni OSB’yi aktif hale getirebilmemiz için 130 milyon civarında bir kaynağa ihtiyacımız var. Geçen yıl içerisinde 22 milyon civarında bir kaynak bulduk. Bu kaynakla uzlaşma sağlanan arazilerin bir kısmının kamulaştırma bedellerini ödedik. Önümüzdeki yıl 3 yeni OSB’nin kamulaştırma işlemlerini bitirebilmek için çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor. Yaklaşık 30 bin kişinin sanayide çalıştığı bir organize sanayi sistemini kurmalıyız. Bunu kurabilirsek o zaman Ordu büyümeye devam eder. Aksi takdirde sadece diğer sektörlerle bu şehri önümüzdeki yıllara taşıyamayız. Genç nüfusu burada tutmakta zorlanabiliriz. Dolayısıyla bu konuyu Hükümetimiz nezdinde de çeşitli defalar görüştük. Bize destek olan milletvekillerimize bir kez daha huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Çünkü, bu hizmetleri yaparken işbirliği içerisinde yapıyoruz. Bütün milletvekillerimizin desteğini alıyoruz, onlar da sağ olsunlar bu konuları Ankara’da takip ediyorlar, diğer hizmetlerde olduğu gibi. O yüzden şehrin diğer aktörlerini, işadamlarımızı önemsiyorum. Çok sayıda işadamı bize geliyor yer istiyor. Ama şu an için OSB’lerde kamulaştırma işlemlerini henüz daha bitiremediğimiz için işadamlarımıza yer teslimi yapamıyoruz. Kısa zamanda imar planlarını gerçekleştirerek sanayicimizin, işadamlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
“Bizim İşimiz; Gönüller Almak, Gönüller Yapmaktır”
“Gönülden Gönül’e” projesi kapsamında 4 Bin 468 eve ziyarette bulunduğuna dikkat çeken Vali Seddar Yavuz, “892 şehit ve gazi ailesi, 827 engelli ailesi, 2 Bin 749 ekonomik yoksunluk içinde bulunan aileler olmak üzere 4 Bin 468 aileyi evlerinde ziyaret ettik. Bu ailelerimize yaklaşık 5 milyon TL civarında bir yardımda da bulunduk. Gittiğimizde evlerinde eşyası olmayan aileler vardı. 44 tane buzdolabı, 36 çamaşır makinesi almışız. 350 civarında bu türlü ev eşyası alınmak suretiyle vatandaşlarımıza teslim edilmiş, kimisi işe yerleştirilmiş, kimisinin eğitim masrafları karşılanmış, kimisi hastanede tedavi edilmiştir. Bizim işimiz; gönüller almak, gönüller yapmaktır. Gönülden gönüle gizli bir yol vardır deniyor ya o gizli yolu keşfetmek, insanlarımıza değerli olduğunu hissettirmektir. Kimilerinin kimi olun ama kimsesizlerin kimsesi olmayı unutmayın. Devlet adamların 2 tane özelliği olmalıdır. Birisi şefkat, diğeri kudrettir. Bizim kullanmış olduğumuz güç, kendi gücümüz değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gücüdür. Kullandığımız şefkat de Devletin şefkatidir. Dolayısıyla bu felsefi altyapımız olmadan çıkılan her yol, bizi çıkmaz sokağa götürür. Ev ziyaretlerimizde çalışma masasına, yatak odası takımına kadar birçok insanımıza ihtiyaç duyduğu eşyalarını alırken, çok sayıda muhtaç insanımızın evlerinin tamiratını gerçekleştirdik. Bu şehirde kimsesiz kimse, çaresiz insan kalmamalı. Bu sorunu çözemiyorsak da onunla ağlayabilmeli, onun elini tutabilmeliyiz. Biz her derde çözüm üretmenin mümkün olmadığının farkındayız. Ama onun derdine ortak olabiliyor muyuz? Gözyaşı dökebiliyor muyuz? Yüzündeki tebessümün sebebi olabiliyor muyuz? Sorularını elbette sormalıyız. Emeği geçen meslektaşlarıma, bizleri evlerinde ağırlayan kardeşlerimize ve sosyal medyadan ulaşıp bizi davet eden vatandaşlarımıza, eşime de çok ayrı bir teşekkür etmem gerekiyor. Çünkü, bu meslek yalnız yapılan bir meslek değil. Sağ olsun meslek hayatım boyunca bana ciddi bir destek vermiştir. Her zaman desteğini gördüm eşime de huzurlarınızda teşekkür etmezsem haksızlık etmiş olurum” şeklinde konuştu.
“Ordu’da Bize Ulaşamadık Hiç Kimse Bırakmama Konusunda Bir Anlayışımız Var”
Kurum müdürlerinin katılımıyla Valilikte düzenlenen ‘Halk Günü’ ve mahallelerde gerçekleştirilen ‘Halkla Buluşma’ toplantılarında, anlık talimatlarla çözülmesi gerekenlerin hemen çözüme kavuşturulduğunu belirten Vali Seddar Yavuz, “Bizim vatandaşla aramızda mesafe olması çok sağlıklı bir durum değil. Bugüne kadar 12 halk günü buluşması gerçekleştirdik. Halk günlerinde yaklaşık 800 civarında insanı bizatihi dinleme fırsatımız oldu. Yine 6 mahallede, halkla buluşma etkinliğimiz oldu. Bu toplantılarda 1.000’in üzerinde vatandaşımız, bizatihi benim yanımda oturarak derdini anlatmıştır. Makamda verdiğim randevuları bunun içerisine koymuyorum. Ordu’da bize ulaşamadık hiç kimse bırakmama konusunda bir anlayışımız var. Halkla iletişimin en önemli araçlarından bir tanesi, bire bir iletişimdir. Vatandaşlarımızı mutlu etmek üzere biz buradayız. Onların hizmetinde ve emrindeyiz. Emreden, buyuran devletten hizmetkar devlet anlayışına geçiyoruz. Bunu yaptığımızda da bunun karşılığı ‘Allah razı olsundur’. Bunun dışında şehit yakınları ve gazilerimize de değer veriyoruz. Bu topraklarda hür ve bağımsız yaşıyor, bayrağımız dalgalanıyor, minarelerde ezanlarımız okunuyorsa, bunu şehitlerimize borçluyuz. Şehitlerimizin kutsal emaneti olan anne, baba, evlatlarına sahip çıkmak, Devlet olarak, Millet olarak en asli vazifemizdir. Bunu yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda 896 ziyaret gerçekleştirildi. Kurum müdürlerimizin sorumlu olduğu şehit ve gazi aileleri var. Onlar her ay en az bir kez şehit ve gazi ailelerimizi ziyaret ederler. Ziyarette tespit ettiği ihtiyaç ve sorunları bana aktarırlar. Şehit çocuklarımızın hayallerini gerçekleştiriyoruz.

Bundan çok büyük keyif alıyoruz. Şehitlerimizin yaşadığı olağanüstü hatıralar var. Gençlerimize bunu anlatalım, tarihe not düşelim ve bunlar silinip gitmesin istiyoruz. Şehitlerimizin aziz hatırasını da saygımızı, hürmetimizi gösterelim diye kitap çalışması başlattık. Bitme aşamasına gelen kitabın son kontrolleri yapılıyor. Bunun haricinde toplumun dezavantajlı kesimini oluşturan yaşlılar, engelliler ve devletin şefkatine emanet edilmiş sevgili çocuklarımız var. Bu çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu sevgi ve şefkati onlara göstermeye gayret ediyoruz.

Biz yurt sisteminden vazgeçtik. Önceden yetiştirme yurtlarımız vardı şuanda eve döndük. Bakıcı anneleri, öğretmenleri var. Kendi harçlıkları var, alışverişlerini kendileri yapıyorlar. Çocuklarımızı hayata hazırlıyoruz. Koruyucu aile olması konusunda Ordu’da iyi bir sayı var. Daha fazla olmalı diye düşünüyorum. Vali Konağımızda ise şehit ve gazi ailelerimiz, engellilerimiz, yaşlılarımız, muhtaç ailelerimizi misafir ettik. Malatya escort Her zaman söylediğimiz bir şey var. Makamlar lütuf olduğu kadar imtihandır. Allah imtihanını verebilmeyi ve emaneti taşıyabilmeyi nasip etsin diye dua ediyoruz” dedi.
“Sosyal Medyayı Reklam Amaçlı Kullanmıyorum”

Programın son bölümünde, vatandaşlarla sosyal medya üzerinden kurduğu iletişim hakkında bilgi veren Vali Yavuz, “Ben sosyal medyayı reklam amaçlı kullanmıyorum. Sosyal medyayı, insanlar bizimle kolay iletişim kursun, sorunlarını iletebilirsin diye kullanıyorum. Vatandaşın sorununun çözümünde önemli olan, Kuşadası escort vatandaş odaklı bir hizmet anlayışıdır. Halkımızın her zaman hizmetinde, emrinde olmaktan büyük bir mutluluk duydum. Aziz Türk milletinin bir evladı olmaktan gurur duydum. Ordu’da görev yapmaktan çok mutlu olduğumu söylemek isterim. Kapımızın ve gönlümüzün sonuna kadar tüm vatandaşlarımıza açık olduğunu belirtmek isterim” diyerek, konuşmasını tamamladı.


Kurtköy escort

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
deneme bonusubahsegel casibom casibomseo hizmeticasibom yeni girişcasibom girişdeneme bonusu veren siteler deneme bonusufenomenbet mobil fenomenbetfenomenbet giriş deneme bonusu veren sitelerbetbonusking.comdeneme bonusu
seks hikayelerierotik film izle
seks hikayelerierotik film izle
Ankara Escort seks hikayeleriporno sexbodrum escortantalya escort
porno sikiseskişehir escortantalya escortAntalya Escort