SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Vali Yavuz, İki Şehit Çocuğunun Daha Hayalini Gerçekleştirdi

Vali Yavuz, İki Şehit Çocuğunun Daha Hayalini Gerçekleştirdi
Bu haber 10 Nisan 2018 - 1:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Seddar Yavuz, şehit çocukları ile yetimlerin hayallerini gerçekleştirmek üzere başlattığı “Hayallerime Ortak Ol” projesi kapsamında şehit çocuklarının ve yetimlerin hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

“Hayallerime Ortak Ol” projesi çerçevesinde, şehit çocuklarının ve yetimlerin hayallerini, arzularını ve isteklerini öğrenmek üzere kendilerine mektup gönderen Vali Seddar Yavuz, bu kez 16 Ocak 2016 tarihinde Siirt’te hücre evlerine düzenlenen operasyonda şehit düşen Özel Harekat Polis Memuru Yalçın Yamaner’in çocukları Begüm Erva ile Betül Esma’nın, ‘söz’ dizisi oyuncuları ile tanışma isteğini gerçekleştirdi.

Vali Yavuz, Star TV’de her Pazartesi akşamı ekranlara gelen ve ilgiyle izlenen dizinin çekimlerinin gerçekleştiği İstanbul’un Şile ilçesindeki dizi setinde, Şehit Özel Harekat Polis Memuru Yalçın Yamaner’in çocukları Begüm Erva ile Betül Esma Yamaner’i ‘söz’ dizisinin oyuncuları ile buluşturdu.

Oldukça heyecanlı olan ve mutlulukları gözlerinden okunan ile Betül Esma ve Begüm Erva, “Bugün hayalimiz gerçek oldu. Çok sevinçliyiz. Söz dizisi oyuncuları ile tanışmak istemiştik. Bunun hayalini kurduğumuz sırada Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un bizlere göndermiş olduğu mektubu aldık. Mektupta bizlere hayallerimizi, arzu ve isteklerimi soran Sayın Valimize biz de ‘söz’ dizisinin setine gitmek ve oyuncularla tanışmak istediğimizi bildirdik. Bizi kırmayarak, hemen hayalimizi gerçekleştiren ve annem Hacer Yamaner ile birlikte bizleri dizinin İstanbul Şile’de çekimlerinin yapıldığı setine gönderen Valimiz Sayın Seddar Yavuz’a çok teşekkür ediyoruz” diyerek, duygularını dile getirdiler.

Şehit Özel Harekat Polis Memuru Yalçın Yamaner’in eşi Hacer Yamaner de duygularını şöyle dile getirdi: “Kızlarımın hayali bugün gerçekleşti. Söz dizisi yayınlanmaya başladığı andan itibaren Betül Esma ile Begüm Erva, ‘söz’ dizisinin setine gitmek, oyuncularla tanışmak istemiş ve hep bunun hayalini kurmuşlardı. Sayın Valimizin mektubu, kızlarımı hayaline kavuşturdu. Bizleri yalnız bırakmayan ve destek olan Valimiz Sayın Seddar Yavuz’a kızlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

‘Söz’ dizisi başrol oyuncuları Tolga Sarıtaş, Eren Vurdem, Doğukan Polat, Görkem Sevindik, Nihat Altınkaya, Aybüke Pusat, Aytaç Şaşmaz, Güler Korkmaz başta olmak üzere tüm oyuncular Betül Esma ile Begüm Erva ile yakından ilgilenerek, hatıra fotoğrafı çektirdiler. Oyuncular, Vali Seddar Yavuz’a da şehit çocuklarının hayalini gerçekleştirdiği için teşekkür ettiler.
Şehit çocuklarının hayalini yerine getiren Vali Seddar Yavuz, ”Vatanımız için bedel ödeyen şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Şehitlerimizin aileleri bizlere emanet ve onlar bizim baş tacımız” diyerek, “Hayallerime Ortak Ol” projesi kapsamında, şehit çocukları ve yetim çocukların hayallerini, arzularını ve isteklerini öğrenmek amacıyla birer mektup gönderdiğini, bu çerçevede de hayalleri gerçekleştirmeye başladıklarını ifade etti.
Vali Seddar Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şehidimiz Özel Harekat Polis Memuru Yalçın Yamaner’in çocukları Betül Esma ile Begüm Erva, ‘Hayallerime Ortak Ol’ projesi kapsamında bana yazdıkları mektupta, en büyük isteklerinin ‘söz’ dizisi oyuncuları ile tanışmak olduğunu belirtmişlerdi. Çocuklarımızın bu hayalini gerçekleştirmekten çok mutlu olduğumu özellikle belirtmek isterim. Onların sevinci ve mutluluğu bizlerin de sevinci ve mutluluğudur. Ordu’da şehit çocuklarımızın ve yetimlerimizin istek ve hayallerini yerine getirmeye devam edeceğiz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER