SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Fatsa’da bir garip olay

Fatsa’da bir garip olay
Bu haber 19 Haziran 2017 - 1:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fatsa İlçesi’nde iddiaya göre, seyyar tezgahında sebze saten Nihat Karabayır ile yanına gelen 4 zabıta arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine zabıtalar, Karabayır’ı tartakladı. Çevredeki vatandaşların araya girmesiyle yatıştırılan kavganın ardından Nihat Karabayır, Fatsa  Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.  Olay yerinde burnu kanayan seyyar satıcının fotoğrafı ise sosyal medyada paylaşıldı. Kısa süre yüzlerce kez paylaşılan fotoğrafların ardından gerçek ortaya çıktı. İfadesi alınan seyyar satıcı, burnunun stresten kanadığını ve zabıtaların kendisini darp etmediğini belirtti.

“Asılsız ve iftara”

Görüntülerin sosyal medyada tepki ile paylaşılmasının ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; “16 Haziran 2017 tarihi itibariyle sosyal medya hesaplarında Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin Fatsa ilçesinde seyyar satıcı bir vatandaşı darp ettiği yönünde tamamen asılsız, iftira ve gerçekle hiçbir ilgisi bulunmayan paylaşımlar yapılmaktadır. Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı, iş ve işlemlerini 11.04.2007 tarih ve 26490 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ve belediye zabıta teşkilâtının görev, yetki ve sorumlulukları ile zabıta memurlarının çalışma usul ve esaslarını belirleyen “Belediye Zabıta Yönetmeliği’ne göre yürütmektedir. Yönetmeliğin ilgili maddelerinde zabıta teşkilatı ve personelinin görevleri arasında “Cadde, sokak, park ve meydanlarda mevzuata ve sağlık şartlarına aykırı olarak satış yapan seyyar satıcıları men etmek, bu hususta yetkili mercilerin kararlarıyla zabıta tarafından yerine getirilmesi istenen hizmetleri yapmak” yer almaktadır.” denildi.

“Fiziki temas yok”

Açıklamanın devamında ise; “Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’nda görevli zabıta memurları Fatsa ilçesinde yönetmeliğin yukarıda anılan maddesi ve ilgili diğer maddeleri uyarınca kanunlarla kendisine verilen görevleri yerine getirmiştir. Ancak bu esnada seyyar satıcı vatandaşla zabıta memurları arasında herhangi bir darb olayı olmamıştır. Bu durum, etraftaki görgü şahitleri ve seyyar satıcı vatandaşın beyanlarıyla sabittir. Seyyar satıcı vatandaş emniyet güçlerine verdiği ifadesinde olay esnasında burnunun kanadığını, ancak zabıta memurlarıyla burnunun kanamasına neden olacak herhangi bir fiziksel teması olmadığını kesin bir dille ifade etmiştir. Bu itibarla, sosyal medya hesapları üzerinden Büyükşehir Belediyemizi ve zabıta memurlarımızı hedef gösteren asılsız paylaşımlara ve haberlere kesinlikle itibar etmemeleri önemle duyurulur.” ifadelerinde bulunuldu. ORDU OLAY

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER