SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Dolunay kavşağı yeniden düzenleniyor

Dolunay kavşağı yeniden düzenleniyor
Bu haber 07 Temmuz 2018 - 22:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce bölünmüş olarak yapılan Samsun-Ordu Devlet Yolunun Dolunay Kavşağını içine alan kesimi, projeli olarak 2003 tarihinde tamamlanarak trafiğe açılmıştır.

Ancak, trafik yoğunluğunun artmasına bağlı olarak trafik kazalarının meydana geldiği bu kavşakta revize proje yapılarak, kavşak yerinin değiştirilmesi ve yan yollar yapılması planlanmıştır. Bu doğrultuda söz konusu kavşak, görüş mesafesinin daha rahat sağlandığı 250 metre Fatsa şehir merkezi yönüne doğru kaydırılmıştır.

Dolunay Kavşağı yapım işi, 04.05.2018 tarihinde ihalesi yapılmış olan “Ordu İli Devlet ve İl Yollarında BSK, BSK Onarım ve Kavşak Tanzimi İşlerinin Yapılması İşi” kapsamına alınmış olup, 11.06.2018 tarihinde işe başlanmış ve arazide gerekli etüt ve aplikasyon çalışmaları yapılmıştır.

05.07.2018 tarihi(bugün) itibariyle ilk etapta kavşak kolu olmak üzere Dolunay Kavşağı’nın yapım çalışmalarına başlanmıştır.

Dolunay Kavşağı’nın yapım çalışmalarının 2018 yılı çalışma sezonu içerisinde ödenekler çerçevesinde revize projesine göre tamamlanması ve trafiğe açılması hedeflenmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER