SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

YAKMA KENDİNİ METİN!

YAKMA KENDİNİ METİN!
Bu haber 24 Şubat 2018 - 0:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Altınordu İlçe Başkanı Bülent Akpınar, TMO fındık satışına çıkarsa kendini yakacağını ifade eden Milletvekili Metin Gündoğdu’ya çağrıda bulanarak, kendini yakmak yerine ‘aldatıldım’ diyerek Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde mum yakmasını istedi.

TMO’nun fındık satışına çıktığını hatırlatan CHP Altınordu İlçe Başkanı Bülent Akpınar, “Sayın Metin Gündoğdu TMO’nun piyasaya fındık sürmesi halinde Ordu meydanında kendinizi yakacağınızı ifade etmiştiniz. Bizler sizin ve ya hiçbir canın kendisini yakmasını tasvip edemeyiz, zira sizler üreticiyi fazlasıyla yaktınız. Lakin siyasi bir kimlikle değil bir üretici olarak en azından Ordulu hemşehrilerimize bir özür borcu olduğunu düşünüyoruz. Aldatıldım kandırıldım diyerek Ordu meydanında sadece bir mum yakmanızı bekliyoruz.

PANCAR DA BİZİM FINDIK DA BİZİM

Şeker Fabrikalarının da özelleştirilecek olmasını eleştiren CHP Altınordu İlçe Başkanı Bülent Akpınar, “16 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın yanlış politikaları her alanda olduğu gibi Türkiye Cumhuriyetini tarımda da kendi kendine yetinebilen noktada iken dışa bağımlı hale getirdi. CHP Altınordu İlçe Başkanı Bülent Akpınar, “Bu durum yerli ve milli olduğunu iddia eden iktidar tarafından bilinçli olarak yapıldı. Yerli ve milli olduğunu iddia eden iktidar cumhuriyet tarihinin bütün kazanımlarını; Tekel, Telekom, Tüpraş ve Erdemir’i  sattığı yetmezmiş gibi, zeytin ücretlerini, buğday üreticilerini, tütün üreticilerini, fındık üreticilerini de perişan etti, hayvancılığı bitirdi, son olarak da doymak bilmeyen iktidar gözünü şimdi de şeker fabrikalarına dikti. Gözü doymak bilmeyen iktidar, şeker fabrikalarını özelleştirme kapsamına alıyor, binlerce üreticimizin, emekçimizin mağdur olabileceği, en önemlisi milletimizin sağlık yönünden ciddi sorunlar yaşayabileceği bilinmez bir yola doğru bizleri sürüklüyor.

SAĞLIĞIMIZLA OYNAYAMAZSINIZ

Dünyanın en liberal devleti ABD’nin bile şeker üretiminden elini çekmediğini ifade eden Akpınar, sözlerini şöyle bitirdi: “Bu satılacak fabrikaların kapatılmayacağının garantisi var mıdır? Bu satılacak fabrikalarla dolaylı ya da doğrudan ilişiği olan emekçilerin, üreticilerin mağdur edilmeyeceğinin garantisi var mıdır? Bu satılacak fabrikaların piyasada nişasta bazlı şekerlerin artmasına vesile olmayacağına garanti var mı? Devletin elini çekmesi kar marjı olarak yüksek nişasta bazlı şekerin piyasaya daha fazla girmesine sebebiyet verecektir. Nişasta balı şeker kanserden, kalp hastalıklarına, karaciğer yetmezliğinden bazlı birçok kronik hastalığa kadar yol açmakla birlikte en önemlisi bilim adamları tarafından söylenen tartışmasız beyinde tokluk hissi uyandırmıyor olması. Nişasta bazlı şekere Fransa’da sıfır, Almanya’da yüzde 1,5 Türkiye’de ise yüzde 15 kota tanınmaktadır. Bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir. Buradan hamasette birinci, sözde yerli ve milli iktidara sesleniyoruz. Sağlığımızla oynayamazsınız.” ORDU OLAY

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA