SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Ordu’da kaza sayısı günde 10’a yükseldi

Ordu’da kaza sayısı günde 10’a yükseldi
Bu haber 25 Eylül 2016 - 19:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trafikte Elektronik Denetleme Sistemi’nin (TEDES) kapatılmasının ardından il genelinde yaklaşık 100 yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Türkiye’nin trafik kazaları verilerine göre, en az trafik kazalarının meydana geldiği il konumunda olan Ordu, bu unvanını kaybetmeye başladı. 18 Kasım 2015 tarihinde hayata geçirilen Trafikte Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) sayesinde günlük kaza oranını en az seviyeye indirerek, Türkiye genelinde ilk üçte bulunan Ordu’da, son 10 günde yaklaşık 100 yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Kazaların tek tesellisi ise can kaybının yaşanmaması olurken, akıllarda da TEDES hizmette olduğu dönemleri hatırlattı.

KAZALAR YÜZDE 80 AZALMIŞTI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise TEDES’in faaliyette olduğu yaklaşık 10 ayda trafik kazalarının yüzde 80 azaldığını belirtmişti. Başkan Yılmaz, mayıs ayı içerisinde yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulunmuştu: “TEDES’le birlikte şehir trafiğinde büyük bir rahatlama oldu. Akıllı kavşaklarla birlikte trafiğin rahatladığını gözlemliyoruz. TEDES’i ceza olarak görmek büyük bir yanlış. İnsan sağlığı ve hayatından daha önemli hiç bir şey yok. TEDES devreye girdiğinden bu yana Karadeniz Sahil Yolu’ndaki kazalarda yüzde 80 azalma var. Bir tane ölümlü kaza yok. Lütfen kurallara uyalım ve şehrimizi Türkiye’nin trafikte en huzurlu kentlerinden biri olmasını sağlayalım.”

GÜNLÜK 10 KAZAYA YÜKSELDİ

TEDES’in faaliyette olduğu dönemlerde Karadeniz Sahil Yolu üzerinde kaza oranı günlük ortalama 4 kazaya düşmüşken, 10 Eylül’de kapatılan TEDES’in ardından günlük kaza oranı 10’a yükseldi.
Öte yandan trafik kuralarını ihlal eden yaklaşık 500 bin sürücüye para cezası kesilmişti.

MUSTAFA KIRLAK- ÖZEL HABER- ORDU OLAY

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA