SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Reflü Tedavi Sistemleri

Reflü Tedavi Sistemleri
Bu haber 21 Aralık 2018 - 23:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Reflü, toplumun yaklaşık olarak %20’sinde görülen bir sağlık problemidir. Avrupa’da görülme sıklığı ise %5 ile %27 arasında değişiklik göstermektedir. Reflü oluşumunda kadın ve erkeklerde ciddi farklılıklar bulunur. Belirtileri ülser ile karıştırılan bu rahatsızlık vakit kaybetmeden teşhis ve tedavi edilmelidir. Bunun için günümüzde farklı Reflü tedavi sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler arasında MUSE™ sistemi, Gastroözofajeal Reflü hastalığı için hiçbir kesi ve dış yaralanma olmadan ağız yolu ile gerçekleştirilmektedir.

MUSE™ Sistemi ile Hiçbir Kesiye Gerek Kalmadan Gastroözofajeal Reflü Hastalığı Tedavisi

Gastroözofajeal Reflü hastalığı (GÖRH), mide içeriğinin özofagusa geri dönmesi nedeniyle oluşur. Mide yanması ve göğüs arkasında yanma hissi ile kendisini hissettiren bu hastalığın daha pek çok belirtisi bulunmaktadır. Bu belirtiler arasında; aşırı geğirme, uzun süreli öksürük, kusma, sırt ağrısı, ağza kötü koku gelmesi, diş çürükleri ve kronik farenjit de yer almaktadır.

GÖRH, özofagusta ve özofagus dışında yarattığı problemler nedeniyle kişinin yaşam konforunu önemli ölçüde azaltmaktadır. Bu nedenle de tedavinin amacı, başlıca semptomların giderilmesi ve komplikasyon gelişiminin önlenmesidir. Hastanın yaşam biçimini düzenleyen ilaç dışı tedaviler ise medikal tedaviye ek olarak uygulanmaktadır. Bu anlamda uygulanan en etkili tedavi yöntemi, Medigus tarafından geliştirilmiş MUSE™ Sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

MUSE™ Sistemi, mide yanması ilaçlar ile kontrol edilemez ise tercih edilmektedir. Bu yöntemin en önemli avantajı, uygulama sırasında herhangi bir skar doku yani kesinin oluşturulmamasıdır. Gastroözofajeal Reflü Hastalığı için daha az girişimsel tedavi sağlayan bu Reflü tedavi sistemi, aynı zamanda hastaların yaşam kalitesine de katkıda bulunmaktadır. Çünkü sistem, hastanın ömür boyu ilaç kullanmasına ya da ameliyat olmasına alternatif ve oldukça cazip bir tedavi yöntemidir. Herhangi bir şekilde sıkar doku meydana getirmemesi sayesinde ise hastada daha az travma etkisi yaratmaktadır.

İşlem genel anestezi altında ve endoskopi odasında gerçekleştirilir. Yaklaşık 60-90 dakika arasında süren işlem sırasında hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez.  Ameliyatsız Reflü tedavisi MUSE™, 18 yaşından büyük ve sfinkter gevşekliği 3 cm’nin altında olan tüm hastalara uygulanabilir. Özellikle Reflü tedavisi için sürekli olarak ilaç kullanması gereken hastalar için idealdir.

http://melekirmak.com/products/reflu-tedavi-sistemleri

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER