SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Dünya Rekoru’nu Milli Yüzücümüz Merve Tuncel Kırdı

Dünya Rekoru’nu Milli Yüzücümüz Merve Tuncel Kırdı
Bu haber 17 Kasım 2021 - 14:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu sene İstanbul’da yapılan Türkiye Arena Kulüplerarası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda gençler dalında 1500 metre’de mücadele veren milli yüzücümüz Merve Tuncel dünya rekorunu kırdı. Önce ki sahibi Chelsea Guvecka olan rekoru 15.45:29’luk dereceyle kıran Merve Tuncel, 1500 metre serbest gençler rekorunun yeni sahibi oldu. digifestnyc

Enka Spor Kulübü yüzücüsü Merve Tuncel ve antrenörü Gjon Shyti bu başarılarıyla birlikte Enka Spor Kulübü’nün olumpiyatlara katılma hakkı elde eden sporcu sayısını 10’a yükseltti.

Bakan Kasapoğlu Merve Tuncel’e Tebrik Mesajı Yolladı

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Arena Kulüplerarası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda serbest gençler 1500 metre yarışında dünya rekoru kıran ve bizi gururlandıran milli yüzücümüz Merve Tuncel’in bu başarısını içtenlikle kutladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tebrik mesajında şu cümlelere yer verdi: “İstanbul’da düzenlenen Türkiye Arena Kulüplerarası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda 1500 metre serbest gençler kategorisinde 15.45:29’luk derecesiyle Chelsea Guvecka’ya ait olan dünya rekorunu kıran milli yüzücü kardeşim Merve Tuncel’i yürekten kutlarım. Başarılı olma yolunda azim gösteren tüm sporcularımız emeklerinin karşılığını alarak bizleri gururlandırıyor. Elde edilen bu sonuçta emeği geçen herkesi tebrik eder, sporcumuza başarılar dilerim.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER