SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Aydınlı Mehmet Hoca Kanada’ya gidiyor

Aydınlı Mehmet Hoca Kanada’ya gidiyor
Bu haber 17 Şubat 2018 - 23:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Uyguladığı alternatif tedavi yöntemleri ve paranormal çözümlemeleriyle dünyanın tanıdığı bir hoca olan Aydınlı Mehmet Hoca’ya Kanada’dan çok önemli bir teklif geldi.

Aydınlı Mehmet Hoca olarak tanınan Türkiye’nin tek Havas alimi Mehmet Pala’ya Kanada’dan çok önemli bir teklif geldi. Kanada’da kurulan parapsikoloji vakfının yürütme kurulu başkanlığı teklif edilen Aydınlı Mehmet Hoca’ya yüklü miktarda nakdi para ve uluslararası paraspsikoloji uzmanlığı yetkisi verilmesinin teklif edildiği konuşuluyor. Yanında bulunan 12 kişilik uzman ekibiyle Kanada’ya davet edilen Aydınlı Mehmet Hoca’nın teklif hakkında olumlu veya olumsuz herhangi bir cevap vermediği öğrenildi.

Gündeme bomba gibi düşen gelişme sonrası gözler Aydınlı Mehmet Hoca’ya çevrilirken kendisinin bu konuyla ilgili düşünmek için zaman istediği, teklife sıcak baktığı konuşulan konular arasında yer alıyor.

Gaziantep’te ki yangınları durdurmuştu

Gaziantep’te yaşayan ailenin evlerinde son 3 ayda tam 65 kez yangın çıkmıştı. Evin mutfağı, yatak odası ve koridorunda meydana gelen yangınlar, ailenin son anda fark etmesiyle büyümeden söndürülmüş, aile ilk olarak çocuklarından şüphelenmişti. Talihsiz aile, çocuğun misafir olarak gittiği evde çantasında bulunan eşyalarının yanması üzerine yetkililerden yardım istemişti.

Olayın metafizik unsurlar nedeniyle meydana gelebileceğini düşünen aile, yangını cinlerin çıkarttığını öne sürdü. Aynı zamanda üniversitede doçent olarak görev yapan yakınlarınında olayla ilgilendiğini belirten aile, “Yakın akrabamız ilahiyat fakültesinde bölüm başkanı. Yangını cinlerin çıkartabileceğini söyledi ve biz daha fazla tedirgin olduk. Evimizden çıkamıyoruz, çıkmak istemiyoruz. Her an tedirginlik yaşıyoruz” dedi.

Aydın’dan yardım istediler

İnternette parapsikoloji ve Havas ilmi için araştırma yaptıklarını belirten aile Aydınlı Mehmet Hoca’yı aradıklarını belirtti. Aydınlı Mehmet Hoca’nın Türkiye’nin birçok ilinden hastası olduğunu öğrendiklerini söyleyen aile, “İnternet üzerinden yaptığımız araştırmalar neticesinde Aydınlı Mehmet Hocamıza ulaştık. Kendisi sağolsun olayın ciddiyetinin bilincinde oldu ve bize yangının tekstil ürünlerinde olacağını söyleyerek teyid aldı. Kendisinin de dediği gibi yangınların tamamı giyim eşyalarımızda meydana geldi” ifadelerini kullandı.

Gaziantep’e gitti

Konuyla ilgili önemli bilgiler aktaran Aydınlı Mehmet Hoca, esrarengiz olayı araştırmak için Gaziantep’e gitti. Parapsikoloji, metafizik, bioenerji, alternatif tedavi yöntemleri dalında eğitimi olan aynı zamanda Havas ilmi alimi olan, uyguladığı alternatif tedavi yöntemleriyle tüm Türkiye tarafından tanınan Aydınlı Mehmet Hoca 21 gün boyunca Gaziantep’te kaldı. Ailenin yanında olan ve evde araştırmalar yapan Mehmet Pala, konuyla ilgili metafizik unsurların neden olduğu yangınların sebep olduğunun kesin olduğunu söyledi.

Gerçek çok farklı çıktı

Haneye büyü yapıldığını ifade eden Aydınlı Mehmet Hoca, yaptığı 21 günlük çalışma sonrası yangınların tamamen kesilmesini sağladı. Büyüye bağlı ifrit musallatının antik çağa dayanan geçmişi olduğu öğrenildi. Tüm dünya tarafından kabul edilen konular olan parapsikoloji, metafizik gibi olaylar konusunda 9 yaşından itibaren Suriye ve birçok Ortadoğu ülkesinde eğitim alan Aydınlı Mehmet Hoca’nın Gaziantep’te yaşadığı olayla ilgili müftülüğe bilgi vereceği bilgisine ulaşıldı.

Aileden teşekkür

Evlerinde çıkan yangınlar nedeniyle yaşamları durma noktasına gelen aile Aydınlı Mehmet Hoca’nın sayesinde yeniden eski günlerine kavuştuklarını söyledi. Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşayan

TAŞLANAN EVDE İNCELEME YAPTI

Manisa’nın Salihli ilçesinde ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ayaklarında his kaybı olan hastaya büyü teşhisi konulması sonrası uygulanan tedavi yöntemiyle yeniden yürümeye başlaması, ardından bir evde yaşanan eşyaların yer değiştirme olayından sonra şimdi de esrarengiz varlıklar tarafından bir ev rahatsız ediliyor.

Aydınlı Mehmet Hoca’ya ulaştılar

Haftanın belirli günleri evleri taşlanan aile durumu Aydınlı Mehmet Hoca’ya aktardı. Müftülük dahil birçok kurumdan yardım isteyen talihsiz ailenin evi sabah ezanına yakın saatlerde taş yağmuruna tutuluyor. Camları kırılan, aynı anda birden fazla taşın isabet ettiği evde yaşayan aile ilk olarak kendilerini rahatsız etmek isteyen birilerinin olduğunu düşündü.

Ardından olay tekrarlanmaya başlayınca korkmaya başlayan aile uyku uyuyamaz hale geldi. Evlerine birden fazla kişi tarafından aynı anda atılan onlarca taşla zarar verilmek istendiğini düşünen aile geceleri nöbet tutmaya başladı.  Evin müstakil olması nedeniyle kolay hedef alındığını belirten talihsiz aile, günlerce süren gece nöbetlerinde herhangi bir bulguya rastalayamadı. Son olarak internette yaptıkları araştırmada Aydınlı Mehmet Hoca’ya ulaşan aile, hocadan yardım istedi.

Aydınlı Mehmet Hoca özel olarak ilgileniyor

Aydınlı Mehmet Hoca’nın paranormal olaylar ve alternatif tedavi yöntemleriyle ilgili kurduğu çağrı merkezine ulaşan aile, Mehmet Pala’nın yardımcılarına konuyu aktardı. Yardımcıları tarafından Aydınlı Mehmet Hoca’ya aktarılan konu, Mehmet Pala’nın da dikkatini çekti. Tarihte benzer olayların meydana gelmesi nedeniyle olayı araştırmak isteyen Aydınlı Mehmet Hoca, ilk olarak aileyi Aydın’ın Bozdoğan ilçesine davet etti.

Manevi değerleri düşük, ailenin üzerinde etki çıktı

Aydınlı Mehmet Hoca tarafından ebced, yıldızname ve benzeri manevi bakımları yapılan ailenin üzerinde etki olduğu ve büyü yapılmış olabileceği teşhisi konuldu. Ailenin cinlere istemeden zarar vermiş olabileceğinin de üzerinde duran Aydınlı Mehmet Hoca (Mehmet Pala) ; “Ailenin üzerinde ciddi anlamda etki olduğu yönünde bulgulara rastladık. Büyü yapılmış olabileceğini düşündük. Hepimizin malumu, bizim dinimiz büyüyü kabul ediyor ancak net bir dille yasaklıyor. Bu gibi vakalar çok gelmiyor ama günümüzde hala büyüyle uğraşan art niyetli insanlar var” ifadelerini kullandı.

Ekip olarak Salihli’ye gittiler

Aydınlı Mehmet Hoca ve çalışma arkadaşları, olayı yerinde incelemek üzere Salihli’ye gitti. Parapsikoloji uzmanı ve Havas alimi olan Aydınlı Mehmet Hoca tarafından gece yapılan ısı ölçümlerinde evde ani değişiklikler yaşandığı görüldü. Gece kullanılan elektronik aletlerde de manyetik alan kaybı bulgularına rastlayan Aydınlı Mehmet Hoca, evde yaptığı incelemede bahçeye gömülü vaziyette büyü kalıntıları buldu.

21 gün eve gitti

Salihli’de yaşanan korkunç olayı çözmek için Aydınlı Mehmet Hoca’nın tedavi merkezinden 21 gün boyunca bir görevli evde kaldı. 21 gün boyunca notların alındı ve büyüyü bozmak için çalışma yapıldığı öğrenildi. 21 gün sonunda evdeki etkinin tamamen ortadan kaldırıldığı öğrenilirken ailenin yaşadıkları olaylar sonrası psikolojik destek aldığı bilgisine ulaşıldı.

Poltegeist(bedensiz varlık musallatı) vakalarının tamamı Aydınlı Mehmet Hoca’da

Manisa’da yaşayan 4 kişilik bir ailenin evinde eşyalar kendiliğinden yer değiştiriyor. Akşam koydukları eşyayı sabah bulamayan aile müftülük başta olmak üzere herkesten yardım istedi.

Manisa’da yaşayan ailenin başı paranormal bir olayla dertte. Edinilen bilgiye göre ailenin yaşadığı evde eşyalar kendiliğinden yer değiştiriyor. Akıllara Londra’da yaşanan poltergeist vakasını getiren olayı ruhani varlıkların gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Kapı kapı gezdiler

Ailenin başına gelen olay 2 sene önce başladı. İlk olarak evde tartışmalara neden olan ve eşyaların kaybolmasıyla anlaşılan olay, ailenin hayatını durma noktasına getirdi. Sık sık evde kişisel eşyaların kaybolmasıyla şüphelenen aile, bir süre sonra eşyaları koydukları yerin fotoğrafını çekmeye başladı.

Kaydedilen fotoğrafların olmasına rağmen sabah kalktıklarında eşyaların yerinde olmadığını farkeden aile hayatının şokunu yaşadı. Olayı tespit eden talihsiz aile kapı kapı gezerek yardım istedi. İlk olarak müftülüğe giden aile konuyla ilgili çözüm bulamayınca Havas alimi arayışına girdi.

Aydınlı Mehmet Hoca’ya ulaştılar

Türkiye’de Havas ilmiyle ilgilenen kimseyi bulamayan aile son olarak Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yaşayan Aydınlı Mehmet Hoca olarak tanınan Mehmet Pala’ya ulaştı. Basında çıkan haberler üzerine Aydınlı Mehmet Hoca’yla çalışmaya karar veren aile durumu Pala’ya aktardı.

Olayın daha önce İngiltere başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde de görüldüğünü aktaran Aydınlı Mehmet Hoca, büyüye bağlı ifrit musallatı nedeniyle böyle bir olayın yaşanabileceğini söyledi.

Manisa’ya gittiler

Türkiye’nin tek Havas alimi olması nedeniyle sık sık paranormal olayları inceleyen Aydınlı Mehmet Hoca, ekibiyle beraber Manisa’ya giderek incelemelerde bulundu. Evde yapılan manyetik alan incelemesinde şiddetli ve ani değişiklikler olduğunu tespit eden Aydınlı Mehmet Hoca’nın yardımcıları, evde yalnız olmadıklarını belirledi.

Kimseye zarar vermiyorlar, eşyaların yerini değiştiriyorlar

Aydınlı Mehmet Hoca tarafından incelenen olayda aileye büyü yapıldığına yönelik bulgulara rastalandı. Aile bireylerinin ayak altı yanması, kulak uğultusu ve çınlama, vesvese, uykusuzluk ve uyuyamama gibi rahatsızlıklarını da değerlendiren Aydınlı Mehmet Hoca, durumun büyük olasılıkla büyüye bağlı ifrit musallatı olduğunu söyledi.

Eve cinlerin musallat olduğunu belirleyen Mehmet Pala, durumu aileye anlatarak belirli bir süre çalışma yapılacağını söyledi. Cinlerin aile bireylerinden kimseye zarar vermeyeceğini ancak eşyaların yerini değiştirmeye devam edeceğini söyleyen Aydınlı Mehmet Hoca, “Bu olay poltergeist vakası denilen bir olay. Sadece bizim ülkemizde veya İslam ülkelerinde yaşanmıyor. İngiltere, Almanya gibi ülkelerde de daha önce meydana gelen bir olay” ifadelerini kullandı.

Büyü bozuldu, kabus sona erdi

Aydınlı Mehmet Hoca tarafından incelenen olayda, aileye yapılan büyünün 11 günde bozulduğu bilgisine ulaşıldı. Aynı zamanda evde yapılan incelemede büyü kalıntılarına da rastlayan Mehmet Pala ve ekibi bozma işlemi için 11 gün boyunca çalışma yürüttü.

Ailenin büyü bozumunda kullanılacak malzemeleri temin etmesinden sonra çalışmalara başlayan hoca ve arkadaşları 11 günün sonunda eşyaların yerinin değişmesini durdurmayı başardı.

Poltergeist nedir ?

İnsansal bir etken tarafından, bilinçsiz olarak, çeşitli nesnelerin uzaktan harekete geçirilmesi sonucunda meydana gelen ve belirli bir süre boyunca kendiliğinden tekerrür etme özelliği gösteren bu tür bir olaya, parapsikolojide “Tekinsiz ev” olayı denilmektedir. Başka bir deyişle Bir evde gerek insanlardan ya da yaşayan diğer canlılardan, gerek tabiat olaylarından kaynaklanan hiçbir maddi araç ya da etken yokken darp sesleri duyuluyorsa, eşyalar yerlerinden oynuyor, düşüyor, yer değiştiriyorlarsa, o ev “tekinsiz ev” diye tanımlanan sınıfa girmektedir. Buradaki “tekinsiz” sözcüğü, uğursuzluk anlamını düşündürüyorsa da, bunun uğurla ya da uğursuzlukla bir ilgisi yoktur. Sebebini bilemediği, kontrol edemediği her durumdan insanoğlu nasıl korkuyorsa ve ondan mutlak bir zarar geleceği endişesini taşıyorsa, bu olaya da bütün bu hissiyatını belli eden bir kelimeyle isim takmıştır.

Enfield Poltergeist Vakası:

Enfield davasıyla ilgili en garip ve açıklanamayan şeylerden biri evde yaşayan ailenin kızı olan 11 yaşındaki Janet’ın rahatsız edici bir tona sahip sesle sürekli konuşması. Hatta iddialara göre bu konuşmaların kayıtları bile duruyor. Evde bu aileden daha önce oturmuş olan Bill Wilkins’in beyin kanamasından öldüğü söyleniyor.

Mahalle sakinlerinden birinin açıklaması şöyle:

“1977 ve 1978 yıllarında ailesi, komşuları, polisler, gazeteciler ve araştırmacılar tarafından bildirilen ve görülen her türlü olgu vardı. Evin mobilyaları, görünüşte insan yardımı olmadan dolaşıyor; nereden geldiği belli olmayan sesler duyuluyordu, elektrikli cihazlar bozuluyordu. Liste o kadar kabarık ki hepsini anlatmak çok zor”

Toys”R”us Mağazası Vakası:

1970’lerde ABD’nin Sunnyville ayetindeki bir oyuncak mağazasının çalışanları, kendi isimlerini fısıldayan sesler duyduklarını ve nesnelerin yer değiştirdiklerini bildirdiler. Mağazanın kadın çalışanları, lavabodaki muslukların kendiliğinden açıldığını ve saçlarına sürekli bir şeyin dokunduğunu dile getirdiler. Aşağıdaki görsel dönemin ileri teknolojili kızıl ötesi kameralarından biriyle çekildi:

Aynı görüntüleri kaydeden normal kameralarda eksik kişiler ve nesneler olduğu aklınıza gelmiştir. Olay hala gizemini koruyor.

Durup duruken yanan insanlar:

Birbirine benzer yüzlerce vaka ve açıklanamayan bir fenomen daha. Genellikle mağdurların gövde kısımları tamamen yanmış bir şekilde bulunuyor ve kanıtlar, yangın için hiç bir neden sunmuyordu.
1986’da emekli itfaiyeci George Mott, Florida’daki esrarengiz vakalara giden itfaiye ekibindeydi ancak bu kadar detay sunabildi. Olaylar örtbas edildi ve hala cevap bekliyorlar.

Cooper Ailesinin Bu Fotoğrafı:

Görüntünün kaydedildiği tarih net olarak bilinmiyor ancak uzmanlar kıyafetlerden yola çıkarak 50 yıl kadar öncesine işaret ediyorlar. Cooper ailesi Texas’ta yeni bir eve taşınıyor ve bir aile fotoğrafı çektirmek istiyor ancak çerçevenin solunda beliren bu adam tüyleri ürpertse de yapılan araştırmaların çoğu görüntünün sahte olduğu yönünde sonuç vermiş. Ancak inanmayan bir çok insan var aile ise bu konuda konuşmuyor. (bu kez içinizi ferahlatalım istedik doğrusu)

Buzul Kadın:

1980 yılının Aralık ayında, 19 yaşındaki Jean Hilliard, arabası yoldan çıkınca ABD’nin Minnesota eyaletinde hafif bir trafik kazası yaptı. Motoru soğuk havanın etkisiyle tekrar çalışmayınca 4 km uzaklıktaki evine yürümeye karar verdi ve evine vardığında donmak üzereydi.

Ertesi sabah erken saatlerde vücudu yukarıdaki gibi bulundu. Tam anlamıyla kaya gibi sertleşmişti ve hemen en yakındaki hastaneye götürüldü. Doktorlar vücud ısısı çok düşük olduğu için iğne yapamadılar ve kadının gözleri bile donmuştu çünkü hiçbir ışığa tepki vermiyordu. Şaşırtıcı bir şekilde 3 gün kademeli olarak ısıtılan kadın bacaklarını hareket ettirmeyi başardı ve 1.5 ay sonra taburcu oldu. Uzmanlar böyle bir olayın tıbben imkansız olduğu görüşüdeler.

Elisa Lam’in ve Cecil Oteli’nin Gizemi:

Elisa Lam’in hikayesi tüm dünya tarafından bilinir ve çözülememiş en meşhur cinayet vakalarından birisidir. Bu olayı gerçek bir gizem yapacak bir çok etmen bulunuyor.

Şubat 2013’te Cecil otelinin sakinleri ve personeli suyun tadının ve görünüşünün değiştiğinden şikâyet etmeye başladığında, 21 yaşındaki Elisa’nın cesedi otelin çatısındaki su tankerlerinin birinin içinde bulundu ve öldürüleli iki hafta olmuştu. Soruşturma süreci, polisleri otelin güvenlik kamerası kaydına yöneltti. Video, Elisa’nın tek başına asansöre girdiğini ve panodaki düğmelere basmak için ayakta durduğunu gösteriyordu. Birkaç kez tuşlara bastı ancak asansör hareket etmedi. Sonra görüntülerde görünmeyen birisiyle konuşmaya başlayan Elisa’nın hareketleri gittikçe garipleşmeye başladı. Ardından Elisa koridora çıkıp gözden kayboldu ve su tankına kadar bir daha görülmedi:

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER