SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Vali Yavuz, Çatalpınar İlçesinde Ziyaret ve incelemelerde Bulundu

Vali Yavuz, Çatalpınar İlçesinde Ziyaret ve incelemelerde Bulundu
Bu haber 26 Şubat 2019 - 3:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Seddar Yavuz, b azı ziyaret, inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Çatalpınar ilçesini ziyaret etti.

Kaymakamlığı Ziyaret Etti

Beraberinde, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Balcı ve bazı il müdürleri ile birlikte Çatalpınar ilçesine giden Vali Seddar Yavuz, ilk olarak Çatalpınar Kaymakamlığını ziyaret etti.

Vali Seddar Yavuz, Kaymakamlık binası önünde, İlçe Kaymakamı Doğukan Mızrak, Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Ziyarette, Çatalpınar Kaymakamı Doğukan Mızrak tarafından Vali Seddar Yavuz’a ilçenin genel durumu, ekonomik yapısı, ihtiyaçları hakkında brifing sunuldu.

Aldığı brifingin ardından açıklamada bulunan Vali Seddar Yavuz, Çatalpınar ilçesinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaret kapsamında ilçede devam eden kamu yatırımlarının da yerinde inceleneceğini söyledi.

Vali Yavuz, “Bugün, çalışma arkadaşlarımla birlikte Çatalpınar ilçemize geldik. İlçede devam eden yatırımlarımızı inceleme fırsatımız olacak. Bunun dışında STK’larımızla, muhtarlarımızla, imamlarımızla, halkımızla kucaklaşacağız, onlarla buluşacağız ve ihtiyaçları, sorunları, talepleri dinleyeceğiz. Bize iletilen sorun, sıkıntı ve ihtiyaçları çözme gayreti içinde olacağız. Her şeyden önce şunu söylemek gerekir ki, morali yüksek bir ilçe, hizmetleri de daha iyi yapan bir ilçe demektir. Dolayısıyla ilk intiba olarak, oldukça morali yüksek bir ilçe gördüm. Bundan da çok memnun oldum, keyif aldım. Hayata pozitif baktığınız kadar başarılısınız. Başarılı olmanın en önemli noktalarından bir tanesi, hayata pozitif bakmaktır. Dolayısıyla kötümser bakış açısıyla sorun çözmek mümkün değildir, mutlu olmak da mümkün değildir. Bu açıdan güzel bir ziyaret olacağını değerlendiriyoruz. Kıymetli Kaymakamımızdan, Belediye Başkanımızdan bilgiler alacağız. Bütün il müdürlerimiz buradalar. Kurum müdürlerimiz, kendi alanları ile ilgili notlarını alacaklar ve kısa sürede çözüm üreteceklerini ümit ediyorum. Biz de Valilik olarak üzerimize düşen görevi inşallah icra edeceğiz” diye konuştu.

Daha sonra Hükümet Konağında bulunan kamu kurumlarına ait birimleri ziyaret eden Vali Yavuz, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Esnafları ziyaret etti

İlçe ziyareti kapsamında esnafları da gezen Vali Seddar Yavuz, esnaflarla bir süre sohbet ederek, hal ve hatırlarını sordu. Esnaflardan ticari faaliyetleri ve ekonomik durumları hakkında bilgi alan Vali Yavuz, esnaflara bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu.

Çatalpınar Belediyesini Ziyaret Etti

Daha sonra Çatalpınar Belediyesini ziyaret eden Vali Yavuz, burada Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe’den belediye hizmetleri hakkında bilgiler aldı.

Vali Yavuz, İçişleri Bakanlığı tarafından Kırsal Altyapı Destekleme Projesi (KIRDES) kapsamında Çatalpınar ilçesine yapılan desteklerin devam edeceğini söyledi.

Çatalpınar’da önemli hizmetler ve yatırımlar gerçekleştirildiğinin altını çizen Vali Seddar Yavuz, “Valilik olarak, ilçe belediyelerimizi yol yapımı noktasında destekliyoruz. 2019 yılı içerisinde de bu desteklerimizi sürdüreceğiz inşallah. Dolayısıyla belediyelerimiz vasıtasıyla, zaman zaman da bizatihi Valilik olarak yaptığımız hizmet ve yatırımlar söz konusu olacak. Bununla ilgili olarak ta planlamalarımızı yaptık, ilçe belediye başkanlarımızla, büyükşehir belediyemizle istişarelerimizi de tamamladık. Kaymakamlarımız ilçeleri ile ilgili gerekli koordinasyonu gerçekleştirdiler ve netice itibariyle hızla bu çalışmalar, Çatalpınar’da olmak üzere 19 ilçemizde devam edecek. Dolayısıyla da hizmet ve yatırım noktasında çok önemli mesafeler aldığımızı hepimiz biliyoruz. Eksik ve noksanlarımız hep olacak, bugün de var, yarın da olacak. Ama şunu söylememiz gerekir ki, Cumhuriyet tarihi boyunca böylesine büyük yatırımlar, ülkemizde gerçekleştirilmedi. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğindeki Türkiye, gerçekten kırsal altyapıyı ihya ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Daha iyisini gerçekleştireceğiz hep beraber inşallah” şeklinde konuştu.

Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe ise, Vali Seddar Yavuz’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi: “Belediyemizin ekonomik durumu sadece İller Bankasından gelen ödeneklerle, ek bir gelirimiz yok. Fazla borçlu bir belediye değiliz ama nüfusumuza göre büyükşehrimizden en iyi hizmetleri alan belediyelerden bir tanesiyiz. İlçemiz de sizlerin gezip, gördüğü gibi çok güzel bir yer. Yol sorunumuzun yüzde sekseni bitti. 32 km sıcak asfalt, 40 km sathi asfalt çalışmalarımız devam ediyor. İlçe merkezimizin alt yapısı ve kanalizasyon işlemleri tamamen bitti. Sahil ilçeler hariç, iç ilçelerde arıtması olan tek ilçe biziz. Elektrik hatlarımız yer altında. İlçemizde devlet yatırımı olarak imam hatip lisesi, yurt binası, kapalı spor salonu ve yanı zamanda da emniyet binamız yapılmaktadır. Planlarımız var, yapamadıklarımız da var. Şu anda plan ve proje içinde 2019 ve sonrası kültür merkezi, kapalı otopark ve park, yine yüz kişilik yurt binası projelerimiz bitti. Önümüzdeki günlerde sizlerin ve devletimizin desteğiyle bu projelerimizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Yapılması Planlanan Hükümet Konağı İçin Arazi İncelemesinde Bulundu

Belediye ziyaretinin ardından ilçede yapılması planlanan Hükümet Konağı yeri için ilçenin Çayırağzı Mahallesindeki arazilerde incelemelerde bulunan Vali Seddar Yavuz, daha sonra ilçede görev yapan kamu görevlileri, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya gelerek, yörelerinin sorun, sıkıntı, ihtiyaç ve talepleri dinledi.

Kamu Görevlileri, Muhtarlar, STK Temsilcileri ve Vatandaşları Dinledi

Vali Yavuz, “Öncelikle böylesine şirin bir ilçede bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bugün tam gün Çatalpınar’dayız. Sokaklarda gezdik, tamamına yakının dolaştık diyebiliriz. Caddelerinde, sokaklarında yürüdük, güzel ve temiz havasını teneffüs ettik. Dolayısıyla bizim için de farklı bir gün oldu” diye konuştu.

Toplantıda, Çatalpınar Kaymakamı Doğkan Mızrak’ta bir konuşma yaparak, Vali Seddar Yavuz’a teşekkür etti.

Yapımı Devam Eden Kamu Yatırımlarında İncelemede Bulundu

Vali Seddar Yavuz, kamu görevlileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısının ardından ilçede yapımı devam eden kamu yatırımlarında incelemede bulundu.

İlçenin Merkez mahallesinde, YİKOB kontrol ve denetiminde yapımı devam eden İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binası inşaatında incelemede bulunan Vali Yavuz, inşaatın son durumu hakkında YİKOB ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Vali Yavuz, daha sonra sırasıyla aynı mahallede yapımı hızla devam eden 400 seyirci kapasiteli spor salonu inşaatını, 24 derslikli İmam Hatip Lisesi ve Pansiyonu inşaatında incelemelerde bulundu.

Elmaköy (Şifasuyu) Mahallesini Ziyaret Etti

Vali Seddar Yavuz, Çatalpınar ilçe programı kapsamında, ilçeye bağlı Elmaköy mahallesini de ziyaret ederek, burada bulunan esnaf ve vatandaşlarla hasbihalde bulundu. Mahallede bulunan ve bir çok rahatsızlığa iyi geldiği söylenen sudan da içen Vali Yavuz, bir süre vatandaşlarla sohbet ettikten sonra mahalleden ayrıldı.

Şehit Ailesini Ziyaret Etti

Vali Seddar Yavuz, Çatalpınar ilçe ziyareti programı kapsamında, 29.10.1994 tarihinde Şırnak’ın Gabar Dağında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen P.Kom.Çvş.Hasan Özdenbaşı’nın Göller mahallesindeki kabrini ve ailesini ziyaret ederek, şehidimizi dualarla yad etti. Şehit Hasan Özdenbaşı’nın ailesini evinde ziyaret ederek, hal ve hatırlarını sordu. Sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Herhangi bir ihtiyaçları olup, olmadığını sordu.

Vali Yavuz, gerçekleştirdiği şehit ailesi ziyareti ile Çatalpınar programını tamamlayarak, il merkezine hareket etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER