SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Şehit ailelerine Başbakan’dan mektup

Başbakan Binali Yıldırım; Ordu’daki şehit ailelerine kendi el yazısıyla yazdığı mektupta, “Sizler bize şehidimizin emanetisiniz. Size daime sahip çıkacağımızdan asla endişeniz olma

Şehit ailelerine Başbakan’dan mektup
Bu haber 19 Eylül 2016 - 23:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti İl Başkanı Av.Uğur Çelenk, Milletvekili Oktay Çanak ile birlikte Ünye kent bayramlaşmasından sonra Diyarbakır Sur İlçesinde şehit olan Fatih Efiloğlu ve Hakkâri’de şehit olan Kerim Örtücü’nün ailelerini ziyaret ederek Genel Başkanımız ve Başbakanımızın göndermiş olduğu el yazılı mektupları Fatih Efiloğlu ve Kerim Örtücü’nün babalarına takdim etti.

İl Başkanı Çelenk, yaptığı konuşmasında Mübarek Kurban bayram vesilesi ile hem Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım’ın şehitlerimize kendi el yazısı ile yazmış olduğu mektubu hem de aziz şehitlerimizin ailelerini ziyaret ederek hal ve hatırlarını sormak, dertleri ile dertlenmek, sevinçlerini paylaşmak adına ziyaret yaptık. Biz sadece bayramlarda değil şehitlerimizin ve onların emanetlerinin her zaman yanında ve takipçisi olacağız. 1071 de şehit kanları ile aldığımız bu aziz vatanı bugün de, Dini Mübin-i korumak için gözünü kırpmadan şehit olan şehitlerimizin kanı ile tapulanan bu vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimizin emanetlerini korumak başımızın tacıdır dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın kendi el yazısı ile yazdığı mektupta, “Aziz şehidimizin kıymetli emaneti değerli Kardeşim, bölücü terör örgütüne karşı vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içen ve Rabbimizin ‘Onlar ölü değildirler fakat siz bilemezsiniz’ (Bakara süresi 154. ayet) müjdesine mazhar olan şehidimize milletçe minnettarız ve kahramanımızı asla unutmayacağız. Sizler bize şehidimizin emanetisiniz, size daime sahip çıkacağımızdan asla endişeniz olmasın” ifadeleri yer aldı.

Şehit aileleri ziyaretine, İl Başkanı Uğur Çelenk İle birlikte Milletvekilimiz Oktay Çanak, Ünye Belediye başkanı Ahmet Çamyar, İl Başkan Yardımcısı Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkanı M.Kürşad Güler,AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergun katıldı.

Orducu

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER