SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Metal Çatı Merdivenleri

Metal Çatı Merdivenleri
Bu haber 26 Ocak 2017 - 9:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çatı merdivenleri çatı katlarına rahat ve güvenilir bir şekilde ulaşmak için kullanılmaktadır. Yerden kazanç sağlaması amacıyla son zamanlarda metrekareleri düşük olan evlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Şık ve estetik görünümü özellikle dağ evleri ve asma katları bulunan yapılarda tercih edilme oranını yükseltmektedir.

Ev ortamının el verdiği derecede farklı ölçü ve modellerde merdivenler bulunmaktadır. En çok kullanılan çatı merdivenleri arasında ahşap, metal, katlanabilir ve makaslı olanlar örnek olarak gösterilebilir. Genel olarak evin dekorasyonuna uyum sağlaması açısından ahşap tercih edilmektedir. Otantik yapısı da tercih edilme sıklığını artırmaktadır. Merdivenlerinin bir diğer güzel özelliği de uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanım sağlamasıdır.

İyi bir firma tarafından monte edildiğinde sorun yaşama olasılığı çok düşmektedir. İyi bir firma olmasının sebebi de olası kazalara sebep olmaması açısındandır. Çatı merdivenlerinde en çok karşılaşılan görünmez kaza kapağın tam takılmamasından kaynaklı olmuştur. Bu da evde bulunan çocuklar için önemli bir risk faktörü olmaktadır. Bu konuda çözüm yolu olarak iyi bir firma seçimi ya da kapağın sabitlenmesi için daha sağlam materyallerin seçimi olabilir. Diğer en çok görülen kaza ise basamakların kayması sebebi ile düşüşlerin yaşanmasıdır. Bu konudaki çözüm yolu ise demir ya da metal çatı merdivenleri tercih etmek yerine ahşap ya da kaydırmaz materyalleri bulunan basamakların tercih edilmesi olacaktır. Ufak tefek önlemler alınarak bu görünmez kazalardan korunmak oldukça mümkündür.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER