SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Vali Yavuz, Esnaf Temsilcileriyle Biraraya Geldi

Vali Yavuz, Esnaf Temsilcileriyle Biraraya Geldi
Bu haber 05 Kasım 2018 - 2:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Seddar Yavuz, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince düzenlenen “Birlik Başkanları Kurulu Toplantısı”na katıldı.

TESK Otel’de yapılan yemekli toplantıya Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Erdoğan Akyürek ve esnaf odası başkanları katıldı.

Toplantıda esnaf odası başkanları ile bir süre sohbet eden Vali Seddar Yavuz bir konuşma yaparak esnafın, şehrin önderleri olduğuna dikkat çekti.

Eşraf ve esnaf kelimelerinin üzerinde ısrarla durulması gereken kavramlar olduğunu belirten Vali Yavuz, esnafı güçlü olmayan bir şehrin ve toplumun ileriye gidebilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Vali Yavuz; “Esnaflarımız Sadece Ticaret Yapmıyor. Şehrin Ekonomisine, Kültürüne, Nezaketine, Zerafetine, Adabına, Edebine Katkı Sunuyor”

Vali Yavuz, esnafın sadece ticaret yapmadığını hatırlatarak şunları dile getirdi: “Sizler, sadece ticaret yapmıyor, aynı zamanda şehrin ekonomisine, kültürüne, nezaketine, zerafetine, adabına, edebine katkı sunuyorsunuz. Bu sebeple başta sizlere ve bütün esnaf kardeşlerimize en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Ortak aklı, birlikte yönetimi ve istişare kültürünü benimseyen ve uygulayan iller, diğer illere göre avantaj elde ediyor. Bu gerçekten hareketle Ordu’da göreve başladığım günden buyana ortak aklı, birlikte yönetim ve istişare kültürünü en temel husus olarak ele alıyorum. Herkesi dinlemeyi, herkesin görüşünün kıymetli olduğunu ve herkesin bizden bazı şeyi daha iyi bildiğinin farkındayım. Her şeyi bilenlerin de aslında hiç bir şey bilmediğini de çok iyi biliyoruz. O yüzden inanıyorum ki, herkes kendi bildiğini ortaya koyarsa biz de bunlardan istifade ederiz.”

“Valiliğimizin Kapısı Herkese Açık”

Konuşmasının devamında, Valiliğin kapısının herkese açık olduğunu dile getiren Vali Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Devletin sahibi biz değil, bu şehirde yaşayan 750 bin kişidir. Biz emanetçiyiz. Bu makamda bugün biz bulunuyoruz, ama bu işin sahibi sizsiniz. Bizim kapımız, gönlümüz herkese sonuna kadar açık. Onun için her kimin ne gibi sorunu, sıkıntısı varsa, hiç çekinmeden gelip bize iletebilir. Allah’a hamdolsun ki şu ana kadar Ordu’da yaklaşık 5 bin aile ziyareti gerçekleştirdik. Elbette herkese ulaştığımızı iddia etmiyoruz. Ama biz eski devleti dönüştürmeye çalışıyoruz. Alışkanlıklarımızı değiştirmemiz lazım. Vatandaşından çekinen, el sıkmaktan imtina eden, vatandaşa gülümsemeyen bir devleti biz yaşatamayız. Dolayısıyla bizim devlet anlayışındaki evrilmemiz, vatandaş odaklı bir evrilme olmalı. Vatandaşını seven, ona saygı duyan, onun sorunlarını kendi sorunları gibi gören bir devlet anlayışını benimsemeli ve uygulamalıyız. Yoksa sadece seçkinlerin, elitlerin, zenginlerin ulaşabildiği bir devlet, sürdürülebilir bir devlet değildir. Devlet yönetimindeki bu yeni anlayışı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye özümsedi. Fakat, azda olsa bir direnç olduğunu görüyoruz. Empati yapan bir devlete doğru hızla geçmeliyiz. Yani bu yeni anlayışı, devlet sistemimizde oturtmamız lazım. Ama bilin ki, şehrin valisi olarak bizim anlayışımız budur. Çalışma yöntemimiz, usulümüz budur. Sorun çözmeyen devlet, asık suratlı devlet dönemini, bizim tarihe gömmemiz gerekir. Bunu yapamadığımız sürece biz bütünleşemeyiz. İnanıyorum ki, sizlerin desteğiyle, kamu çalışanlarımızın bu anlayışı benimsemesiyle, sorunlarımızı, sıkıntılarımızı hızla aşacağımızı düşünüyorum.”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Tekintaş; “Esnafımızın Problemlerini Sayın Valimizle Birlikte Çözmeye Gayret Ediyoruz”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş konuşmasında, “Biz birliğimizle, kardeşliğimizle, dayanışmamızla ve yaptığımız güzel çalışmalarla bulunduğumuz yerin hakkını vermeye gayret ediyoruz. Esnaflarımızın herhangi bir problemi olduğunda Sayın Valimizle hemen çözmeye gayret ediyoruz. Ertelememeye, ötelememeye, hızlı bir şekilde sonuca ulaştırmaya çalışıyoruz. İstihdamın artması, ticaretin büyümesi elimizdeki imkanların artması lazım. Bunun için hepimize görev düşüyor” diye konuştu.

Ordu Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Akyürek; “Biz Hiçbir Zaman Sayın Valimizin Kapısından Geri Dönmedik”

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek ise yaptığı konuşmada, “22 bin esnaf ve 44 odamızı temsilen Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza bize bu onuru bahşettikleri için teşekkür ediyorum. Biz hiçbir zaman Sayın Valimizin kapısından geri dönmedik. Bu teşkilatta olduğumuz sürece Sayın Valimizin kapısını aşındıracağız. Kendisine her gidişimizde bir devlet baba edasıyla çok sıcak bir şekilde karşılanıyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER