SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

BÜYÜKŞEHİRDEN SU HAMLESİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kuraklık tehlikesine karşın çalışmalara 18 ay önce başladıklarını söyledi.

BÜYÜKŞEHİRDEN SU HAMLESİ
Bu haber 26 Aralık 2020 - 0:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BÜYÜKŞEHİRDEN SU HAMLESİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kuraklık tehlikesine karşın çalışmalara 18 ay önce başladıklarını söyledi.

Tüm dünyada etkili olan kuraklık tehlikesine karşın alınan tedbirlere göreve geldiği ilk günden itibaren başladıklarını belirten Başkan Güler, kuraklık tehlikesinin bir öngörü meselesi olduğunu bunu da 18 ay önce tespit ettiklerini ve çalışmalara başladıklarını söyledi.

Başkan Güler, 19 ilçede 18 ay önce gölet ve içme suyu kuyusu çalışmalarını başlattıklarını ifade eden Başkan Güler, yaptığı açıklamada, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak muhtemel su sıkıntısına karşın çalışmalara 18 ay önce başladık. Kendi imkanlarımız ile göletler ve su kuyuları açmaya başladık. Aybastı Göleti’ni yükselterek, Kabataş, Korgan ve Gölköy ilçelerimizde ise yeni göletler inşa ederek arıtma tesislerimize daha düzenli su verecek 140 bin metreküplük ilave depolama sağladık. Bunların dışında yeni içme suyu kuyuları açıyoruz. 19 ilçemizde toplamda 40 adet içme suyu kuyusu planladık. Bunlardan 3 tanesini devreye aldık. Büyükşehir Belediyesi olarak su kaynaklarımızı çeşitlendirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“18 MİLYONLUK TASARRUF SAĞLADIK”

Yapılan bu çalışmalarla 18 milyonluk bir tasarruf sağladıklarını belirten Başkan Güler, sözlerine şöyle devam etti:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak kendi imkanlarımız ile satın aldığımız makinalarla çalışmaları yapıyoruz. Bu ihtiyaçların olabileceğini 18 ay önce tespit ettik ve çalışmalara başladık. Bu aslında bir öngörü meselesiydi. Bununla ilgili olarak erkenden çalışmalara başladık. Su bizim için son derece önemli. Çünkü, başlattığımız tarım ve turizm projeleri aynı zamanda su tüketimini ve Covid-19 ile il dışından gelen göçün su ihtiyaçlarının karşılanması adına bir çalışma oldu. Kendi imkanlarımız ile başlattığımız çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Şu ana kadar su kayıp-kaçaklarını önleyerek ve terfi istasyonlarını rehabilite ederek toplam 18 milyonluk bir tasarruf sağladık.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA