SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

ÜNİVERSİTELERE FETÖ TIRPANI

ÜNİVERSİTELERE FETÖ TIRPANI
Bu haber 24 Aralık 2017 - 21:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

17-25 Aralık süreci ve ‪15 Temmuz‬ darbe girişiminden sonra Türkiye’de ortaya konulmak istenilen senaryolar bugüne kadar başarıyla engellendi. FETÖ başta olmak üzere PKK gibi terör örgütlerinin devletten kökü tamamen kazınması için çok büyük bir gayret sarf ediliyor. Bu amaçla bazı devlet kurumları kendi içerisinde çok büyük temizlik yaptı. Özellikle HSYK, Emniyet ve TSK gibi kurumlarda çok büyük ve titiz çalışmalar yapılarak Fetullahçıların kökü kazınma seviyesine gelindi.

 

Her devlet kurumu kendi içerisinde bu temizliği tam anlamıyla yapmadı ya da yapamadı. Örneğin üniversitelerdeki FETÖ çeteleri, çıkar grupları ve ahbap çavuş ilişkileri maalesef Paralel Devlet mensubu hocalar ve memurların buralardan ihraç edilmesine engel oldu.

Türkiye’de iki üniversite var ki bunlar hayati derecede ülkenin güvenliği için önem arz ediyor. Bu üniversitelerden birincisi Sakarya Üniversitesidir. Sakarya FETÖ için o kadar önemli ki ‪15 Temmuz‬ darbe girişimi bile bu üniversite planlanmıştır. Unutmayalım ki FETÖ’nün prenslerinden birisi olan Adil Öksüz Sakarya Üniversitesi’nin hocasıydı ve çetesi ile beraber bu üniversitede uzun yıllar hüküm sürmüştü. Sakarya Üniversitesi FETÖ için hem idari hemde akademik anlamda çeteleşmenin zirve yaptığı devlet kurumu olmuştur. Devlete ve şahıslara kurulan bir çok kumpas burada planlanmış olup daha sonra birebir olarak uygulanmıştır.

Bugün yayınlanan 695 ve 696 sayılı kanun hükmünde kararnameler ile bir çok kamu kurumundan FETÖ’cü devlet çalışanların atıldığını görmekteyiz. Böylelikle FETÖ ile mücadelenin Devletimizce kararlılıkta yapılmaya devam edildiği hepimizce tekrar malum olmuştur. Her kanun hükmünde kararname FETÖ’nün kalbine inen bir hançer gibi devletimiz içinde olumlu etki etmektedir.

Son günlerde güzel haberler almaya devam etmekteyiz. Aldığım en güzel haberlerden birisi de Yalova Üniversitesi’ne vekaleten Rektör olarak Prof. Dr. Güler Alkan hocanın atanmasıdır. Güler Alkan hoca ile ilgili olarak yaptığım araştırmada birkaç akademisyen ve idari kadrodaki arkadaşlarımla görüştüm ve çok olumlu referanslar aldım. Güler hoca daha önce İstanbul Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi’nde bir çok akademik ve idari görevlerde bulunmuş başarılı ve örnek bir Türk kadını. Bu zamana kadar ki devlet hizmeti esnasında bir çok yayın makale kitap tez gibi ilimsel çalışmaların yanında önemli idari görevlerde bulunmuş olan Güler Hoca Mühendis kimliğiyle de kızlarımıza örnek teşkil edebilecek başarılara imza atmıştır.

Eğer Yalova’daki FETÖ çetesi ve ahbap çavuş ilişkileri başarılı olamazsa Güler hoca çok yakında rektörlüğe asaleten atanacaktır. Güler hocayı şahsen tanımamakla birlikte almış olduğum bilgiler ışığında Yalova Üniversitesi’nin artık emin ellerde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebilirim. Bu arada FETÖ çetesinin, Yalova Üniversitesi’nde Güler hoca ve ekibine karşı bundan sonra çeşitli oyunlar oynayabileceği ve kumpas kurabileceği ihtimalini de gözden kaçırmayalım.

Bu isabetli atamadan dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç hocamızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Saygı, selam ve dua ile hepinize iyi günler diliyorum.

 

Ahmet Çelenk

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER