SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

ODÜ 15 üniversite arasına girdi

ODÜ 15 üniversite arasına girdi
Bu haber 12 Ekim 2016 - 21:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ordu Üniversitesi “Üniversitelerimizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” çalışması kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucu 5 pilot üniversitenin belirleneceği ikinci aşama değerlendirmeye alınmak üzere 15 üniversite arasındaki yerini aldı. Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, üniversitenin 5 pilot üniversite arasında yer alması için Ziraat ve Eğitim Fakülteleri tarafından hazırlanan projelerin sunumunu Yükseköğretim Kurulunda yapılan toplantıda gerçekleştirdi.

15 üniversite arasına girdi

Toplantı sonrasında pilot üniversite olmaya aday olan üniversitelerin niyet beyanları YÖK’e iletildi. Çalışma kapsamında sadece 5 pilot üniversite belirleneceğinden ve çalışmaya bu üniversitelerle devam edileceğinden niyet beyanında bulunan üniversitelere yönelik iki aşamalı bir değerlendirme yapıldı ve ilk aşamada 15 üniversite belirlendi. Değerlendirmenin ilk aşamasında bir yandan üniversitenin yer aldığı kente ait mevcut durum, üniversitenin akademik durumu ve üniversite-bölge ilişkisinin durumu değerlendirilerek puanlama yapıldı diğer yandan Yükseköğretim Kalite Kuruluna sunmuş oldukları Kurum İç Değerlendirme Raporları ve sürece kurumsal sahiplenilmesi de dikkate alındı.

Değerlendirmeye alınan 15 üniversite şu şekilde: Adıyaman Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Ahi Evran Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Tunceli Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi. ORDU OLAY

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER