SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Numan Kurtulmuş, 3 okulun açılışını yaptı

Numan Kurtulmuş, 3 okulun açılışını yaptı
Bu haber 08 Ekim 2016 - 18:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çeşitli programlara katılmak üzere perşembe günü Ordu’ya gelen Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 3 okulun açılışını yaptı. İlk olarak Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Öğrenci Pansiyonu gerçekleştiren Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, ardından Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu ve Ortaokulunun açılışını gerçekleştirdi.

Kurtulmuş, Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu ve Ortaokulunun açılışında yaptığı konuşmada, “Kardeşimiz şehit olalı 7 ay 3 gün olmuş. Allah rahmet eylesin. Onlar bu vatanı ve milleti korumayı canları pahasına gerçekleştirmiş olan kahramanlarımız. Bizim de üzerimize düşen onların isimlerini unutmamak ve unutturmamaktır. İnşallah Fatih kardeşimizin ismi hiç olmazsa bu okulda eğitim verilmeye devam ettiği sürece yaşayacak ve inşallah yapmış olduğu bu büyük kahramanlık hemşehrilerimiz tarafından unutulmayacaktır.” ifadesini kullandı.

Bu milletin en temel özelliklerinden birisinin yeri geldiği zaman “Ya Allah” diyerek ayağa kalkmak olduğunu vurgulayan Kurtulmuş,”Vatanı, milleti ve sancağı savunabilmektedir. Bu millet tarihi boyunca çeşitli badirelerden geçerek bunu ispat etmiş ve kuvvetli bir şekilde ayakta kalmayı başarabilmiş bir millettir.” diye konuştu.

İmam Hatiplilerin önü açık

Eski zamanlarda “imam hatipli” deyince küçük görüldüğünü ve yüzüne bakılmadığını aktaran Kurtulmuş, imam hatiplilerin sadece cenaze yıkamak, camilerde birtakım hizmetlerle vazifesinin sınırlı görüldüğünü dile getirdi. Kurtulmuş, imam hatip okulları için büyük bir mücadele verildiğini ve o mücadelenin buraya kadar geldiğini ifade ederek, “Şimdi imam hatiplilerin önü açık. Bugün burada karşılaştığımız kardeşlerimiz arasında çok iyi hukukçular, avukatlar, savcılar olacak. Çok iyi doktorlar, mühendisler, bilim kadınları, siyasetçiler olacak ve ülkeyi yönetecek insanlar, ilim, sanat adamları ve kadınları çıkacak.” dedi.

“Bu okullar bize enfüsün ve afakın bilgisini vermek üzere kurulmuş okullardır” diyen Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyayı, kainatı iyi tanımak ama en iyisi insanı ve kendini tanımak. Kendini bilmeyen Rabb’ini bilmez. Kendini bilmeyen haddini bilmez. Haddini bilmeyen de kim olursa olsun insan yerine sayılmaz, sadece iki ayağı üzerinde dolaşan bir varlıktır, bir mahluktur. Dolayısıyla bu okulların kıymetini bilin. Kendinizi yetiştirmek için dünyaya ilişkin ne varsa okuyun. Bu okulların temel vazifelerinden birisi bu topraklardaki dinin doğru öğretilmesine katkıda bulunmaktır.”

Kurtulmuş, konuşmasının ardından AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Şehit Uzman Çavuş Fatih Efiloğlu’nun babası Mustafa, Annesi Havva Efiloğlu ve protokol üyeleriyle okulun açılış kurdelesini kesti.

Öte yandan Kurtulmuş, açılış töreni öncesi Ünye Anafartalar İlkokulu, Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Bir sınıfa da giren Kurtulmuş, öğrencilerle birlikte dersi dinledi.

Öğrenciler Kurtulmuş’a ‘amca’ diyerek imza istedi

Bu arada, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anafartalar İlkokulunu ziyaret etti. Burada okulun semazen ekibi tarafından karşılanan Kurtulmuş, bir sınıfa girerek öğrencilerle sohbet etti. Bir süre dersi dinleyen Kurtulmuş, burada kendisini tanımayan öğrencilerin ‘amca’ seslenişi ile karşılaştı. Öğrencilerin “Amca bir imza verir misin?” taleplerini karşılıksız bırakmayan Kurtulmuş, onlara imza dağıttı. ORDU OLAY

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER