SON DAKİKA

Ordu 52 Haber

Fatsa böyle okul açılışı görmedi

Fatsa böyle okul açılışı görmedi
Bu haber 20 Eylül 2016 - 18:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın annesi merhume Eczacı İlhan Hazinedar adına Fatsa’da yaptırdığı okulun açılışı ünlülerin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Fatsa Kaymakamı  Mehmet Yapıcı, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Eski Bakanlardan İşadamı Cavit Çağlar, işadamı Ali Ağaoğlu, Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Adnan Polat, sanatçı Oktay Kaynarca’nın yanı sıra Ordu ve İstanbul’da tanınan iş ve sanat dünyasının simaları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, annesi İlhan Hazinedar’ın yaşamı boyunca büyük bir önder olduğunu ve onun nasihatlerini yaşam ilkesi haline getirdiğini söyledi. Başkan Hazinedar, “Rahmetli annem çok özgürlükçü bir Cumhuriyet kadınıydı. Beni okuldan sonra Kur’an kursuna götürdü. Dedi ki ‘evladım sen bu toplumun değerleriyle büyüyeceksin. Bütün değerlerini kucaklayacaksın. Milletine bağlı olacaksın.’ Bu sözler benim yaşam biçimim oldu” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da  ” Bana deseler ki, “Bu ülkeye önce ne yapmak istiyorsun, ilk hedefin ne olacak?” Düşündüğüm ve bundan yıllarca önce söylediğim bir söz var. “Türkiye’nin her tarafını okullarla donatırım.” Eskiden kız çocukları okula gitsin mi, gitmesin mi tartışmaları olurdu. Ama çok şükür, bugün bütün anneler kız çocuklarının okula gitmesini istiyor ve her anne diyor ki, “Benim çocuğum benden daha iyi yetişsin.” Dolayısıyla bu noktaya geldik” dedi.

Orducu

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER